Skocz do zawartości

filtr z allegro


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich !

 

Moj pierwszy post i pytanie ...

 

Czy ktos moze cos powiedziec o tych filtrach

http://www.allegro.pl/item637524868_fil ... atisy.html

 

Zamierzam reaktywowac moje dawne hobby i obecnie zastanawiam sie nad filtrem dla akwarium. (decyzja zapadla = 200 L) Cena za filtr i gratisy wydaje sie byc interesujaca.

 

Jesli uwazacie ze ten filtr to ryzyko utopienia kasy w chinskiej zabawce chetnie wyslucham propozycji zakupu filtru z maksymalna granica cenową okolo 400 zl.

A moze ktos uzywa tego sprzetu od jakiegos czsu i ma juz jakies doswiadczenia?

 

ps. czy ta lampa uv ma jakies rozsadne zastosowanie bo wydaje mi sie ze bedzie niszczyc wszystkie bakterie a nie tylko te zle ;) ?

 

Pozdrawiam i z gory dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ryzyko, jest zabawa... Jeśli się z tym zgadzasz to kupuj ;)

A tak poważnie to jeśli chcesz mieć pewność co do jakości to proponuje np. http://www.allegro.pl/item629373350_fil ... ratis.html

A lampa uv w tej postaci to podobno pic na wodę fotomontaż. Filtr jest na rynku stosunkowo niedawno więc raczej nie znajdziesz wiarygodnych opinii na temat bezawaryjnego działania przez dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytań o niego na tym forum było już mnóstwo więc po więcej informacji odpal wyszukiwarkę :/

Przegladalem forum ale w wypadku tego filtra ciezko uzyc wyszukiwarki bo nie wiem jak on sie nazywa :lol:

 

 

Dziekuje za bardziej konkretne odpowiedzi ... jednak nie bede ryzykowal

 

obecnie biore wiec pod uwage Tetre 1200 i JBL e900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec ... w dalszym ciagu mam dylemat bo :

 

1. tetra 1200 nie wlezie do szafki pod akwarium - dyskwalifikacja

2. o wadliwych (tracacych po 2 miesiacach wydajnosc) tetrach 700 jest kilka postow ... wiec zaczyna mnie to martwic

 

zostal jbl ex900 jak narazie nikt sie na nie narzeka ( chyba ze cos przeoczylem ) no i maja 4 lata gwarancji

 

moze ktos jeszcze cos napisze o tych ... lub innych filtrach, bo po kilku latach przerwy z akwarystyka kompletnie nie mam zdania o jakimkolwiek sprzecie i trudno mi sie zdecydowac

 

thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jbl jeżeli chodzi o gwarancję to nie mają w sobie nic do zarzucenia niedawno zostały wypuszczone wadliwe e900 chyba z wirnikiem coś tam nie grało zgłaszałeś problem po paru dniach miałeś już nowiutki z nowej produkcji. Naprawdę polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Posiadam filtr tego chińskiego producenta tj o przepływie 2000l/h+ lampa UV za ok.380 zł.Ma tyle wad co zalet.

Zalety-niska cena

- lampa UV

-duża pojemność filtracyjna.

- estetyczny wygląd

Wady- prądożerny 55W+9 W UV

- brak regulacji przepływu

- głośna praca

- brak uchwytów do przenoszenia np. do czyszczenia, a waga z woda ponad 15 kg.

Ja zmieniłem wirnik z magnesem na mniejszy od JBL i jest niesłyszalny ,oraz ma mniejsza szybkośc przepływu.

W zasadzie jestem zadowolony bo mam potężną powierzchnię filtracyjną (15 L) BIO i sterylizacja UV.

Pozdrawiam.konkal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...