Jump to content

Pompka

Remo
 Share

Recommended Posts

Witam wczoraj robiłem małe przemeblowanie w moim akwarium i zaważyłem że jak podniosę kamień od napowietrzania wyżej to mocniej leci tlen... Myślę że mam za słabą pompkę ??? :shock:

Pompka AQUAEL APR-200 ???

Akwarium 600l 200x50x60 ???

Co o tym sądzicie ???

Co do pompki denerwuje mnie trochę jej głoś pracy głośno chodzi ! :evil:

Jaką pompkę proponujecie ??? :roll:

-w miarę cichą

-z wyjściem na 2 wężyki

to normalne ze jak podnosisz wężyk to powierze idzie szybciej - zmienia się ciśnienie.....(spada) a tak na marginesie po co Ci napowietrzacz ?????? W wiekszości zbiorników ma on chyba tylko charaktr dekoracyjny ( kurtyna bąbelków ) Ruch tafli wody daje wystarcające napowietrzenie wody .

Kiedyś nie używałem pompki ale ryby były ciągle u góry i nabierały powietrza a nawet zdychały... A od czasu kiedy mam pompkę i napowietrzam akwarium problem miną ryby pływają po całym akwarium... ;)

• 2 weeks later...

aż mnie dziwi, że ta pompka głośno chodzi. Czasami jak pompka dotyka jakiś elementów to przez drgania pompki dotyka i puszcza jakiś element np kabel czy ścianę. Dzięki bardzo szybkiej częstotliwości pracy membrany efekt jest dość hałaśliwy. Radzę ustawić pompkę przede wszystkim nad taflą wody :!: (instrukcja), założyć zaworek zwrotny i ustawić pompkę tak, by niczego nie dotykała.

edit: jak to nie pomoże to kup taką http://allegro.pl/item652345681_tetra_a ... szawa.html