Skocz do zawartości

Obsada 450L Azja


Eryk1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym przedstawić wam moją przyszłą obsadę do akwarium 450L(Filtr Unimax 500) biotop Azja.

6x Bocja Wspaniała

6x Rekin Tęczowy(Labeo)

Cierniooczek Kuhla

10x Sumik szklisty

4x Gurami Mozaikowy

6x Bocja Siatkowana

Zbrojnik niebieski

 

Czy nie będzie komplikacji?

 

Rośliny:

Lotos tygrysi

3x Gałęzatka

Kryptokoryna niskopienna

2x Żabienica Amazońska

2x Żabienica szerokolistna

 

Co myślicie o obsadzie?

Edytowane przez Eryk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbrojnik to pomyłka. Tak samo jak taki tłok na dnie. Jakie masz wymiary ? Sumiki to średni pomysł według mnie, może  odpowiadałaby Ci jakaś ławica mniejszego gatunku ? Gurami ok, można by spróbować z większą ilością sztuk np. 2+6. Dno Bocja Wspaniała potrzebuje masę miejsca, wygodniejsza opcja to siatkowane w większej ilości kilkanaście sztuk. Podaj najlepiej wymiary


Edytowane przez Bobix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo ryb przy dnie- zwłaszcza tak dużych.

Pamiętaj, że Bocje wspaniałe to giganty. Jak już chcesz je mieć to kup 5sztuk i tyle na dnie wystarczy.
Labeo są agresywne wewnątrzgatunkowo- jak już to jedną sztuke
Gurami możesz dać większy układ- np 3+5 spokojnie.
Sumiki szkliste to ryby z baardzo miękkich i kwaśnych wód. Lepiej z nich zrezygnować na rzecz jakichś Razbor (jakieś 30sztuk stadko).
Zbrojniki niebieskie to nie Azja.


Po małych poprawkach IMHO znośną obsadą bedzie:

Bocja -5sztuk

Gurami - 3+5
Razbory - 30sztuk
Labeo (opcjonalnie) 1sztuka.

Możesz myśleć, że to mało, ale uwierz mi- gdy ryby osiągną docelowe rozmiary i pokażą swoje prawdziwe zachowania to takie akwarium jest na styk.


Odnośnie roślin- Żabienice nie są Azjatyckie. Jeżeli planujesz jak najściślej trzymać się biotopu to pomyśl o kolejnych zwartkach, rogatku, subwassertangu, mchach i nurzańcach :). Ceratoperis cornuta pięknie przyciemni w niektórych miejsach zbiornik (możesz zastosować go jako roślinę pływającą jak i podwodną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zbrojnik to pomyłka. Tak samo jak taki tłok na dnie. Jakie masz wymiary ? Sumiki to średni pomysł według mnie, może lepiej odpowiadałaby Ci jakaś ławica mniejszego gatunku. Gurami ok, można by spróbować z większą ilością sztuk np. 2+6. Dno Bocja Wspaniała potrzebuje masę miejsca, wygodniejsza opcja to siatkowane w większej ilości kilkanaście sztuk. Podaj najlepiej wymiary

 

Wymiary akwarium to 150x50x60

Za dużo ryb przy dnie- zwłaszcza tak dużych.

 

Pamiętaj, że Bocje wspaniałe to giganty. Jak już chcesz je mieć to kup 5sztuk i tyle na dnie wystarczy.

Labeo są agresywne wewnątrzgatunkowo- jak już to jedną sztuke

Gurami możesz dać większy układ- np 3+5 spokojnie.

Sumiki szkliste to ryby z baardzo miękkich i kwaśnych wód. Lepiej z nich zrezygnować na rzecz jakichś Razbor (jakieś 30sztuk stadko).

Zbrojniki niebieskie to nie Azja.

 

 

Po małych poprawkach IMHO znośną obsadą bedzie:

 

Bocja -5sztuk

Gurami - 3+5

Razbory - 30sztuk

Labeo (opcjonalnie) 1sztuka.

 

Możesz myśleć, że to mało, ale uwierz mi- gdy ryby osiągną docelowe rozmiary i pokażą swoje prawdziwe zachowania to takie akwarium jest na styk.

 

 

Odnośnie roślin- Żabienice nie są Azjatyckie. Jeżeli planujesz jak najściślej trzymać się biotopu to pomyśl o kolejnych zwartkach, rogatku, subwassertangu, mchach i nurzańcach :). Ceratoperis cornuta pięknie przyciemni w niektórych miejsach zbiornik (możesz zastosować go jako roślinę pływającą jak i podwodną).

Wszystko super na pewno się do twojej rady dostosuję.A co polecił byś mi na ekipę sprzątającą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc widzisz masz 50 cm bok akwarium a gigantyczna bocja poruszała by się dość ciężko po zbiorniku, tym bardziej że będą jeszcze rośliny. Tak jak Pley napisał można by pokombinować z 5 sztukami ale lepszym pomysłem byłoby większe stado mniejszych bocji czułyby się dużo lepiej. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekarmiane Bocje i Labeo same będą ekipą sprzątającą :). O to się nie martw.

EDIT: Bobix dobrze gada! JAk masz dostęp do tych mniejszych bocji to na nich się skup, ale w większym stadku. Dla Ciebie to będzie większa frajda, a i to rozwiązanie może okazać się bezpieczniejsze w przypadku połączenia z Labeo.

Edytowane przez Pley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...