Skocz do zawartości

Czy dobrze.


Janusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No3-40

No2-0.0

NH3-0

PH-6.5-7.0

GH-19

KH-5

Akwarium 186l

Obsadę mam mieszaną:

6- gupików

6-molinezja żaglo

4-bocje

6-glonojady

4-kosiarki

4-platynki

6-kirysy

6-mieczyki

Zamontowałem 2 dni temu w akwarium bimbrownie,rośliny mi słabo rosły,liście dostawały dziwnego nalotu.Myślę,że będzie znaczna poprawa.Wiem ,że zawartość CO2 w akwarium mam bardzo małe,więc staram się to zmienić.Kiedyś miałem problem z mętną wodą,ale gdy założyłem filtr zewnętrzny to woda jest jak kryształ( AQUA SILENT 3).

PROSZĘ O OPINIE>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No3-40

No2-0.0

NH3-0

PH-6.5-7.0

GH-19

KH-5

Akwarium 186l

Obsadę mam mieszaną:

6- gupików

6-molinezja żaglo

4-bocje

6-glonojady

4-kosiarki

4-platynki

6-kirysy

6-mieczyki

Zamontowałem 2 dni temu w akwarium bimbrownie,rośliny mi słabo rosły,liście dostawały dziwnego nalotu.Myślę,że będzie znaczna poprawa.Wiem ,że zawartość CO2 w akwarium mam bardzo małe,więc staram się to zmienić.Kiedyś miałem problem z mętną wodą,ale gdy założyłem filtr zewnętrzny to woda jest jak kryształ( AQUA SILENT 3).

PROSZĘ O OPINIE>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

wiec tak:

po pierwsze masz przerybione akwarium, jest spory misz masz, musisz sie zdecydowac na pare gatunków, jezeli to bocje wspaniale to lepiej je oddaj, dla nich 200l to minimum, po co ci 6 glonojadów i 6 kirysów? zbrojniki niebieskie vel glonojady bardzo łatwo sie mnożą, poza tym nie spełniają swojej funkcji, zdecyduj sie lepiej na kirysy

molinezje, mieczyki, gupiki, platynki vel płatki - żyworódki, czy prowadzisz masową produkcję ryb? bo na to sie zanosi....

zdecyduj sie na 2 gatunki max a i tak bedziesz miał sporo narybku

kosiarki, hmm, ujdą

 

parametry...

azot - no3 - za duuuuuży, nie przekraczaj 25mg/l

Ph - co z nim? to ile wkoncu jest? bo 6,5 a 7 to spora róznica, jesli masz takie skoki ph to źle, 6,8 to bardzo optymalna wysokosc

no i te twardości... naprawde sa takie duze róznice miedzy ogolna a weglanową?

 

jakimi to testami mierzysz przede wszystkim?

no i gdzie jest test na fosfor (PO4)?? fosfor i azot to podstawa, załoze sie ze fosfor bedziesz miec spory, przy takiej ilosci ryb to bardzo szkodliwe, on tworzy sie od odchodow ryb i niezjedzonego pozywienia,

ale zeby pozbyc sie glonów musisz zaczac od zmienijszenia obsady,

 

no i przede wszystkim podaj pozostale "parametry" akwarium,

wymiary, oswietlenie, filtracja - rozumiem ze dopiero od niedawna jest filtr??? o matko!,

male oswietlenie i bimbrownia (co2) = glony, duze oswietlenie, brak co2 = glony.....

 

napisz o roslinnosci itd itd...

ps. popatrz sobie w postach z galerii jakie inforamcje nalezy podac przy zakladaniu tego typu postów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...