Skocz do zawartości

Ustawienie dozowania CO 2 z butli


radekg32
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam taki problem,ze nie moge za nic ustawic poprawnie ilosci co 2 wychodzacego z butli.Wszystko jest nowe,butla,reduktor i zaworek precyzyjny.

Za kazdym razem gdy odkrecam gaz leci niby dobrze 1/2 babelko na sec.po kilku minutach przestaje wogole,wtedy zwiekszam ilosc i leci duzo,zmniejszam leci ok i znowu przestaje.Zaczyna mi juz brakowac cierpliwosci,bo wiecej czasu spedzam na regulacji niz chyba to warte.Macie jakies sugestie jak to dokladnie ustawic ?

 

Ps: jesli temat istnieje badz nie powinien byc w tym dziale to prosze adminow o przeniesienie.

 

Regulamin 6.1. Zadbaj o pisownię, temat przenoszę. +1. Mapet

Edytowane przez Mapet
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz zaworek precyzyjny?

Masz na pewno nabitą butlę?

Na ile masz ustawiony reduktor? Masz z zegarami czy bez?

Może jakieś połączenie na wężykach jest nieszczelne.

Zaworek to raczej mało precyzyjny,bo to chyba zwykły do powietrza ale metalowy.

Butla nabita,węże i wszyskie połączenia są szczelne.

 

1. Zawór na butli odkręć na maksa.

2. Na reduktorze ustaw ciśnienie ok. 5 (jeśli masz 2 zegary, nie pomyl zegarów).

3. Później regulacja zaworkiem

 

Weź wodę i polewaj wszystkie łączenia, może masz nieszczelność.

 

Zawór na maksa odkręcony,ciś. ustawione na 50.

Tutaj reduktor 9fda52cb18cee4b3m.jpg

A tutaj ustawienia na nim  895105d506c67cc3m.jpg

 

Czy to tylko w takim razie kwestia ustawienia na odpowiednim zaworku precyzyjnym ?

Edytowane przez radekg32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niskie ciśnienie na reduktorze masz ustawione. W butli 50bar a na reduktorze 0 jeśli dobrze widzę. Na przyszłość zdjęcie rób prostopadle do zegarów żeby można było dobrze odczytać skale.

 

Ale jak dam wieksze ciś. na reduktorze i reguluję na pseudo zaworku precycyjnym to wyskakują mi wężyki z połączeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nie powinno się dziać. Jak już pisał kolega wyżej na reduktorze powinieneś mieć ustawione około 5 bar. W którym miejscu wyskakują Ci wężyki? Przed zaworkiem czy z króćca na reduktorze? 

Przed zaworkiem wyskakuje,a co do ciś. na wyjściu reduktora.........jeśli bym nie miał drugiego zegara to skąd miałbym wiedzieć jakie jest ?

Nawet gdy znam,powiedzmy,że takie ustawię,kupię porządny zaworek,jaką mam gwarancję,że zaworek wytrzyma i nie zagazuje ryb ?

 

I jszcze jedno,jaki kupić ten zaworek,tzn jaki ma być gwint ? 1/4"  czy 1/8" ?

Edytowane przez radekg32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządny zaworek Camozzi wytrzymuje do 10bar wiec masz 5 bar zapasu. Zresztą nie słyszałem by ten zawór komukolwiek przysporzył kłopotów. Co do ciśnienia... to faktycznie gdybyś nie miał drugiego zegara to nie wiedziałbyś jakie masz ciśnienie i musiałbyś ustawić "na czuja" (ja na przykład tak mam)... W Twoim przypadku sprawę masz ułatwioną bo widzisz dokładne ciśnienie, a co za tym idzie możesz podać odpowiednie na zaworek precyzyjny. Jeśli nadal były by problemy z dozowaniem CO2 to ewentualnie będziesz mógł już wykluczyć jeden element i zajmiesz się sprawdzaniem szczelności instalacji i ewentualną wymianą zaworka. Jeśli kupowałbyś zaworek precyzyjny to proponowałbym Ci wykręcenie króćca z reduktora i wkręcenie zaworka precyzyjnego "na sztywno".

 

Masz suwmiarkę w domu? Wykręć króciec z reduktora i zmierz średnicę, ale z tego co widzę na zdjęciu to na 90% masz 1/8". Kupujesz nypel 1/8" i za jego pomocą łączysz zaworek precyzyjny z reduktorem. Z drugiej strony do zaworka wkręcasz króciec, który prędzej wykręciłeś z reduktora. Tylko pamiętaj o uszczelnieniach.

Edytowane przez sltcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbyś kupować co innego to daj sobie spokój i zostań przy tym co masz bo te zaworki "tanie" są naprawdę słabej jakości i nie rozwiążą Twojego problemu. Też przerabiałem ten problem i chcąc oszczędzić kupiłem zaworek za 20zł (z przesyłką).... Szybko z niego zrezygnowałem, straciłem pieniądze i kupiłem Camozzi.

Co do zaworu to na zaworze producent zostawia taką informację: Pmax=10bar i pewnie to samo usłyszysz od sprzedawcy :)

Pzdr

Edytowane przez sltcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...