Skocz do zawartości

Start 112L Pytania!


wozny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie testów wody to ja używam testów zooleka. Myślę że są w miarę dokładne jak na swoją cenę. Innych firm nie używałem i nie mogę się wypowiedzieć. Dostajesz wszystko do wykonania takiego testu łącznie z instrukcją jak go robić. (Bez kryptoreklamy ;) ) Ten test wygląda mi na badziewny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po rysunku ja bym nie był pewien - poza tym dodałeś 3 krople jak wspomniałeś. Ja bym nie tyle nim nie mierzył co najpierw się upewnił a dopiero wtedy mierzył. w takich pomiarach ważne jest nawet 0.1ml różnicy. Chemię analityczną, analizy ilościowe, jakościowe wałkowałem przez 5 lat studiów i tu wszystko się liczy - a już przy kolorymetrycznym oznaczeniu tym bardziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiesz na pewno czy masz rzeczywiscie takie ph w zbiorniku. Moze wynik Ci wychodzi podobny za kazdym razem ale jak nie masz instrukcji ile lac dokladnie wody do probowki i ile reagentu to nigdy nie bedziesz pewny wyniku.
P.S. Sorki za brak polskich znakow ale pisze z telefonu;-)
 

Nie ważne... regulamin to regulamin, nie ma w nim wzmianki czy z tel czy z pralki. Inaczej nagle wszyscy by pisali z telefonu, nawet stacjonarnego... Mapet

Edytowane przez Mapet
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie ważne... regulamin to regulamin, nie ma w nim wzmianki czy z tel czy z pralki. Inaczej nagle wszyscy by pisali z telefonu, nawet stacjonarnego... Mapet

Obiecuję poprawę :)

 

 

Poszukam dokładnie w necie informacj na temat tego testu może znajde jak się powinno mierzyć ;) udało się znaleźć na stronie producenta: http://pl.eurohydro....h_test_kit.html

Najgorzej z tym napełnianiem rurki do połowy bo nie wiesz dokładnie ile ml wlałeś. No chyba że masz tam jakąś kreskę naniesioną przez producenta to wtedy jest ok. Myślę że w Twoim przypadku warto zainwestować w "normalne" dokładne testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z tej strony: 

 

Wypełnić w połowie fiolki z płynem. Dodać 3 krople wskaźnika pH. Wstrząsnąć i porównać z kolorami na karcie kolorów znajdującej się w zestawie. Dostosować pH w górę lub w dół, w miarę potrzeby.

 

Ogólnie to w tej samej cenie mógłbyś kupić jakieś lepsze testy, ja w marketowym zoologu za 25 zł kupiłem pH test firmy Sera, a na Allegro dochodzi jeszcze cena przesyłki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Możesz coś polecić?

Ja używam testów firmy Zoolek i jestem z nich zadowolony. Mam testy na ph kh, gh no3 i po4. Do tego do świeżego akwarium warto kupić test na no2 bo wtedy nabieramy pewności że akwarium dojrzało i cykl azotowy ruszył ( test ma pokazywać 0). Nie używałem innych firm więc nie mogę porównywać testów. Może ktoś z bardziej doświadczonych kolegów pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...