Skocz do zawartości

Akwarium 40 l., pomóżcie w obsadzie


TOMUSSS1985
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Proszę o pomoc w dobraniu obsady w moim akwarium. Miałem zbiornik 80 l., ale musiałem zmienić na mniejszy i teraz mam 40 l. Po przeniesieniu rybek mam taką obsadę:

1: 1 welonek( dość duży 10 cm) o niego w sumie nie pytam bo wiem że muszę go natychmiast oddać.

2: 2 kiryski albinosy

3: 7 kardynałków

4: 4 żałobniczki

5: 4 mieczyki czerwone

6: 3 gupiki(2+1)

7: 9 ampularia brązowa( te ślimaki też podejrzewam że muszę oddać, ale nie tak łatwo zachęcić kogoś żeby je wziął)

 

 

Poradźcie co powinienem z mojej obsady usunąć. Dodam, że zależy mi na żałobniczkach, kardynałkach, kiryskach i może te gupiki bym zostawił, ale czy im i tak nie będzie ciasno w 40 l. zbiorniku???

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

post-19916-0-36384500-1388741155_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc do oddania jest welon, żałobniczki, mieczyki i kiryski ze względu, iż posiadasz za mały litraż dla tych ryb. Dodatkowo kardynałki lubią zimną wodę a gupiki cieplejszą (mają inny zakres temperatur). Dodatkowo masz nie odpowiednie podłoże dla kirysków. Masz ostry bazalt (jak sądzę) na którym ryby kopiące (jak kiryski) mogą się poranić najzwyczajniej. Jak chcesz mieć kiryski to ok 5 szt. (panda na przykład), ale musisz mieć pasek dla nich na dnie. Ja proponowałabym oddać te ryby co masz i kupić np., lub zamienić na:

-5x kirysek panda

-10 x bystrzyk amandy bądź neon simulans (zielony)

 

(oczywiście o ile zapewnisz im piach oraz kryjówki, miejsca gdzie ryby mogą się chować)

 

lub

 

-zostaw sobie samie gupiki + ślimaki i będzie kolorowo jak Ci się rozmnożą.

 

-chyba że chcesz mieszać biotopy to zostaw gupiki + ślimaki + kiryski panda (oczywiście o ile zapewnisz piasek na dnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem właśnie, że dla kirysków tylko piasek, ale jestem początkującym w sumie akwarystą i z późno się o tym dowiedziałem. Zatem oddam wszystkie, zostawię tylko gupiki, dokupię ok. 10 szt. bystrzyka ( ładna rybka, podoba mnie się), albo neona. A może to być neon inessa??? Temperaturę w akwarium mam ok. 24-25 stopni, więc faktycznie dla kardynałków za ciepła woda. Szkoda, bo też ładna rybka. No, ale nie na tym to przecież polega żeby tylko oko cieszyło jeśli rybki się męczą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neony lubią cień a Ty masz odsłonięte akwarium z małą ilością kryjówek. Ja przy takiej aranżacji nie szłabym w neony (inessa też woli chłodniejszą wodę nieco). Tylko zdajesz sobie sprawę że gupiki się szybko mnożą jak masz tam też samice, więc (zgraja gupików + bystrzyki i łatwo o przerybienie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zdejmuję jajka ślimaków z pokrywy. Kiedyś z kilku gniazd miałem ponad 250 szt. młodych. Na szczęście udało mi się prawie wszystkie sprzedać. Te 9 szt. zostawiłem jako służbę sanitarną, ale nie wiedziałem wtedy że będę zbiornik zmniejszał. Czyli wychodzi na to, że mogę tylko zostawić gupiki i poczekać aż się rozmnożą??? PINAKOLADA pisał coś o neonach simulans (zielonych), że mogę mieć razem z gupikami ok. 10 szt. neonków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...