Skocz do zawartości

Królowa Pielęgnic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Jak i czym karmić narybek Pielęgnicy Niebieskołuskiej dodam że mam akwarium 240L sporo piaskowca i korzeni poustawianych piętrowo i tylko 1 parkę na całe akwarium wiec nie wiem za bardzo jak dotrzeć z pokarmem do młodych... ? dwa ostatnie tarła około 200-300 sztuk padło w jednym momencie po paru dniach podejrzewam że z głodu... prosze o obszerne opisywanie hodowli tej pięknej rypki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczatkowo narybek powinienes karmic pierwotniakami a potem drobnym planktonem lub wegorkami.

Ta rybka wymaga osobnego duzego zbiornika.Jest to_ryba gwaltowna i agresywna.W czasie tarła kopie glebokie doly w podlozu wyrywajac rosliny itp. wytrzymuje temp od 18-23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18-23 stopnie ? u mnie jest blisko 30 i przy tej temperaturze ryby sie trą... kiedy mam zmniejszyc temperaturę jak już jest ikra czy jak sie wyklują ???? i jak dotrzeć z pokarmem do młodych przy tak dużym zbiorniku? nie przejmować sie tym i poprostu wsypywać same sobie znajdą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak jest juz ikra albo mlode to zmniejszac temperature ? i czy moge odrazu jak zaczynaja plywac sypac drobny plankton ? bo nie bardzo wiem o co chodzi z tym pierwotniakami... a jak nie moge tego pominac to po jakim czasie moge przejsc na plankton bo na mini granulki jak maja zdaje sie kolo 1cm ? sorka ze tak pytam duzo ale jestem poczatkujacy ktoremu sie okocily niebieskoluskie i sami wiecie jak to jest na poczatku...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo pokarm powinien być jak najdrobniejszy, ja rozgniatałem granulat na pył, podobnie z ochotką, którą rozcierałem. Można podawać też żółtko jaja ale mikro ilości (mocno zanieczyszcza wodę, osobiście nie polecam). Pokarm powinien oczywiście opadać na dno, propozycje typu pierwotniaki, drobny plankton (żywy), węgorki... jak najbardziej ale trzeba mieć zacięcie żeby się w to bawić ;)

W miarę jak narybek rośnie wielkość pokarmu też "rośnie" co znacznie ułatwia życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...