Skocz do zawartości

Gupik endlera


goryle2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio u znajomego hodowcy nabyłem samiczkę gupika. Mam nadzieję, że jest to Poecilia wingei, na końcu wiadomości dołączę zdjęcie, może wprawne oko rozpozna. Samiczka ok. 3 cm, ogon prawie przezroczysty, z drobnym żółtawym polotem. Dlaczego nie mam pewności? W akwarium 400l, pływało około 200 gupików z czego ok. 90% to była właśnie wyżej wymieniona odmiana, pozostałem to tz. hybrydy. Zdjęcie z kotnika, wczoraj wieczorem przyszły na świat mlode, jest ich 8, mało ale wydaje mi się, że to też przesłanka, że to właśnie ta rasa. Koniec spekulacji, proszę o pomoc.

post-4477-0-88562200-1388236238_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za identyfikację. Mam jeszcze drobne pytania dotyczące dorastania narybku.

Przede wszystkim zależy mi aby rodzeństwo nie krzyżowało się między sobą, zależy mi na rozdzieleniu samic od samców, do którego tygodnia muszę to zrobić? Czyli wynika z tego pytanie, po jakim czasie osiągają dojrzałość płciową.

 

Zależy mi na dobrze wybarwionych rybkach, póki co karmię narybek cyklpem, na przemian z pokarmem dla narybku, taki kruszony. Czy do tego dodawać pokarm do wybarwiania? Widziałem takie w zoologicznym.

Edytowane przez goryle2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO NIE JEST SAMICA ENDLERA. Naprawdę proszę "szpeców" którzy nie potrafią rozróżniać ryb, ale kiedyś jakieś mieli o nie wypowiadanie się w tym dziale.

 

Ludzie - nie wiecie, nie radzić! Szczególnie w identyfikacji.

 

Samice "gupika" endlera mają łuski obrzeżone na czarno:

Poecilia_wingei_cumana_4_couple_sek.jpg

a samica pawiego oczka nie ma takiego wzoru:

guppy080406.jpg

 

teraz porównać z fotką autora tematu:

post-4477-0-88562200-1388236238.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...