Skocz do zawartości

Czyszczenie akwarium z piaskiem kwarcowym


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostanio postanowiłem zmienić swoje podłoże na bialy piasek kwarcowy. Wczoraj zauważyłem jednak że na piasku jest pełno odchodów ryb. Mam pytanie jak mam ustawić filtr żeby zbierał chociaż troche tego brudu? Mam akwarium 54l a filtr o przepustowości 320l/h. Proszę o pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czyli nie ma jakiegoś sprytntego sposobu żeby jakoś pozbyć się tych odchodów/usprawnić pracę mojego filtra? Kiedyś słyszałem że jeżeli w jakiejś części awakrium zrobimy trochę niższy poziom podłoża to tam będą spływać wszystkie brudy. To prawda? Może to jakiś sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludek, ja również mam biały drobniutki piasek i ekipę kirysków. Nie odmulam akwarium, mam za to liście na dnie + masę zakopanych przez ryby.

Odchody na dnie widuję naprawdę rzadko i w akwarium jest bardzo czysto :) W razie wątpliwości link do zbiornika mam w podpisie (luniakowa szklanka).

Przy okazji - kirysy są stadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak sobie radzą osoby które posiadają akwaria z Tanganiką lub chociażby Malawi, bo w tych biotopach liści się nie stosuje, rośliny ( ale to już upodobań ).

Ja jedynie zbieram kupy w czasie podmian, ale wystarczą dwa/trzy dni i w akwarium jest już kolorowo, w moim małym akwarium ( 46 l ) pracuje FZN-2, a ten filtr kup zbierać nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bora, pielęgnice tanganickie bawią się w wykopki, także ich nieczystości cały czas są mieszane z piachem i tam już pałeczkę przejmują bakterie.

Posiadam Ocellatusy, robią niezły zamęt w akwarium bo albo to muszle przewracają albo to zakupują albo to po prostu dołki sobie kopią, lecz ryby kupy robią no i niestety po tygodniu akwarium jest obsadzone kupskami, które na białym piasku się nie ładnie prezentuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...