Skocz do zawartości

Obsada 63l.


Zapaleniec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Na samym wstępie chciałbym wam opisać pewną sytuację, a mianowicie: Akwarium o którym jest mowa, nie jest świeżo założone i długo myślałem nad optymalizacją efektu wizualnego tego zbiornika. Obecnie nie ma w nim wszystkich roślin (właściwie jest tylko 1/3 tego co planuję) i pływa już od dłuższego czasu w nim 5 kirysków spiżowych (to są jedyne rybki jakie na razie posiadam). Chcę w baniaczku trzymać tylko dwa - trzy gatunki ryb, podjąłem już decyzję co do drugiego gatunku, będą to Neony Innesa.
I tutaj mam do was moi drodzy dwa pytania:

1) Czy taka ilość kirysków jest odpowiednia na taki litraż ?

2) Wiem, że neon to ryba stadna i chciałbym wiedzieć jaka jest maksymalna liczba ryb w ławicy na takie akwarium (chciałbym ich możliwie jak najwięcej, wyczytałem, że im większe stadko tym lepszy efekt wizualny)?

3) Czy jest jakiś gatunek prócz otosków, które mogły by zająć się glonami w moim akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to piasek nie jest jedynym podłożem na którym dobrze czują się kiryski (ale mogę być niedoinformowany), ja mam żwirek bazaltowy o granulacji 3mm. Jeśli chodzi o światło to mam 1x 15w T8 oraz 1x 9w T8 co daje tylko 0.38w/l. Jeśli chodzi o parametry to nie mam aktualnych danych gdyż skończyły mi się paski pomiarowe i w najbliższym czasie zakupię nowe, ale z tego co pamiętam to nie miałem nigdy problemów z utrzymaniem prawidłowych wartości. 

Ps. Myślisz, że te dwa gatunki tzn. kirysek i neon wystarczą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie miałem nigdy problemów z utrzymaniem prawidłowych wartości.
 

 

Czyli jakich? Masz jakąś roślinność na tafli, neon lubi cień. 

Kiryski WYMAGAJĄ piasku, gdzie tak piszą, że źle się na nim czują?!

Wymień chociaż część podłoża (lepiej całość) jeśli chcesz dobrze dla ryb które posiadasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że kiryski źle czują się na piasku, tylko, że piasek nie jest jedynym podłożem na jakim dobrze się czują. Czytałem na prawdę dużo o Neonach Innesa i wyczytałem także to, że lubią cień. Mam tylko pytanie, czy jeśli wrzucę na taflę te roślinki to czy nie ograniczę światła docierającego do reszty roślin pod nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę nad tym, obawiam się tylko tego, że ograniczenie światła przy i tak małej wartości (0.38w/l) może źle się odbić na florze w akwarium ...

 

EDIT: Nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie ile maksymalnie Neonów mógłbym trzymać, czy ktoś mógłby mi udzielić takiej informacji ?

Edytowane przez Zapaleniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealna obsada zgodna parametrami to (przy piasku oczywiście jako podłoże):

 

- zamiast tych kirysków co masz 5 x kirysek panda

- parka pielęgniczek ramireza

- 10 x bystrzyk amandy lub 10 x neon simulans (nie inessa bo ma inny zakres temperatur).

 

Przy rybach dennych i pielęgniczkach piach to wymóg podstawowy. Kirysy grzebią w piachu, przeczesując dno, a pielęgniczki np. przesiewają go przez skrzela w celu oczyszczenia. Odbierając im go, zabierasz im naturalne zachowania i narażasz na uszkodzenia.

 

Do tego gęsto obrośnięty zbiornik i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealna obsada zgodna parametrami to (przy piasku oczywiście jako podłoże):

 

- zamiast tych kirysków co masz 5 x kirysek panda

- parka pielęgniczek ramireza

- 10 x bystrzyk amandy lub 10 x neon simulans (nie inessa bo ma inny zakres temperatur).

 

Czytaj ze zrozumieniem. Ilość się nie zmienia max 10 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...