Skocz do zawartości

Parametry wody / obsada


jajo422
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy parametry w moim akwarium (54l) są w miarę prawidłowe;

 

Ca 23mg/l

Mg 7mg/l

K 2mg/l

HCo3 85mg/l

So4 19mg/l

Cl 4mg/l

Na 5mg/l

 

Planowana obsada : 

-1 glonojad

-8 gupików (6 samców , 2 samice)

-8 neonek innesa

-parę krewetek

 

Mile widziane porady w sprawie wody , obsady i ogólnie na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

Jaki glonojad? Do tego akwa nie ma glonojadów. Akwarium jest troszkę za ciasne dla glonojada. :)

Gupiki się trzyma żeby dla dwóch samic był jeden samiec.

Neonki ok.

Krewetki tylko też jakie? 

 

Mógłbyś podać jakie masz w akwarium roślinki i oświetlenie? Najlepiej fotka akwa. :)

Ile akwarium dojrzewa? Powinno od 1,5tyg-2,5tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytałem na pewnej stronie (chyba nawet na tym forum), że neony potrzebują minimalnie 80 cm zbiornika. Na gupiki radzę uważać, bo kiedyś miałem i z trzech zrobiło się jakieś 20. Strasznie szybko się mnożą i na jednego samca. Proponuję zmniejszyć liczbę gupików do jednego samca i dwóch samic . Do Kirysio123: Nie zgadzam się z tym, że do takich akwariów nie ma glonojadów. Najlepszym przykładem są niektóre krewetki i sumiki z rodzaju Otocinclus, ale te glonojady należy trzymać w grupie składającej się minimalnie z kilku osobników. I dwa pytania do założyciela tematu: Jakiego gatunku jest ten glonojad? Czy mógłbyś dać jego zdjęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kirys123:Ale mi chodziło o glonojady typu zbrojniki...

Co do tego że neony są do akwa 80cm... Ja się nie zgadzam...

Cytat z http://www.superakwarium.pl/neon-innesa-id419.html

"Długość

W akwariach do 4 cm, w naturze największy znaleziony osobnik miał tylko 22,2 mm."

 

Kierując się zasadą 1cm ciała ryby to 10cm długości akwarium...

W takim wypadku akwarium powinno mieć 40cm długości, tak?

 

Edit: Na innym forum (nie mogę podać na jakim poniewarz jest to niezgodne z regulaminem) znalazłem że wystarczy akwa 60cm (50l).

Edytowane przez Kirysio123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kirysio123: Sumiki z rodzaju Otocinculs są zbrojnikami, a neony to ryby ławicowe i do tego bardzo aktywne. Moim zdaniem niedopuszczalne jest, aby neony trzymać w zbiorniku 40 cm jak napisałeś. To ryba, która tworzy duże grupy i wymaga obszernego akwarium. Poza tym czytałem (chyba na tym forum, to było w jednym temacie), że akwarium o długości 80 cm może mieć tylko około 70 litrów.

PS: Słowo ponieważ pisze się przez ,,ż", a nie ,,rz".

Edytowane przez Kirys123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...