Skocz do zawartości

Akwa 63l i brak pomysłu na obsadę...


Flavia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zrobiłam restart akwa. Z poprzednich zmagań z rybkami zostały mi:

 

- 3 neonki Innesa

- 2 danio pręgowane (3..2...1... hejty strat!)

- 1 pielęgniczka ramireza

 

Planuję dokupić 12 neonków, wiem że nie powinno tu być danio (ubolewam nad nimi...), i myślałam co by tu zrobić z tą pielęgniczką. Jest to samiec, kiedyś była druga ramirezka. Miała to być parka ale okazało się, że dostałam 2 samce -,- Może dokupić mu samiczkę? Wiem, że ramirezy łączą się w pary same się wybierając, ale może warto spróbować? Zastanawiałam się też nad samcami gupika. Są piękne, ale strasznie oklepane :/  Nie wiem też co wybrać, żeby pomagało mi zwalczać glony. Bardzo chciałabym otoski, ale wszystkie padają mi w przeciągu miesiąca :/ Może krewetki...? Ślimaki...? Zdam się na Was i liczę na pomoc :)

Edytowane przez Flavia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym na twoim miejscu oddał wszystkie rybki do sklepu lub do znajomych, nie masz ich dużo więc stratny zbytnio nie będziesz (6 rybek).

 

I na twoim miejscu zrobił bym tak:

 

Bojownik - samiec

+ 15 Razbora Borneańska (Boraras brigittae)

Miałam już kiedyś bojownika i raczej nie chcę kolejnego. Poza tym jakoś tak smutno by było wtedy w takim akwa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Podłoża już i tak nie zmienię, a tych ryb co mi zostały nie mam gdzie oddać ani sprzedać. Prętniki to ciekawa propozycja, ale domyślam się że będą się źle czuły z danio i ramirezką. Neonki na bank zostają i chcę ich trochę dokupić. Ale nadal nie wiem co z resztą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że znajoma ma akwa 112l i mogłabym oddać jej danio. Jednak bardzo chciałabym żeby ramirezka została, wiem że podłoże nie jest najodpowiedniejsze, ale jest juz u mnie ponad rok czasu i jeszcze nic sobie nie zrobiła. Więc może zrobię tak: dokupię 12 neonkow, 1 samiczke ramireza, i co powiecie na 1 lub 2 parki głowaczyka barwnego?? Myślałam też nad krewetkami red cherry do pomocy nad glonami. Ewentualnie myślałam jeszcze o modrooku Gertrudy, tylko że jest to ławicowa rybka. A dwie ławice w jednym akwa to chyba nienajlepiej...?

Edytowane przez Flavia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałam 1 ALBO 2 pary głowaczyka. W taki razie uznajmy, że nie mam już danio ani ramirezki. Czy taka obsada może być:

 

- 15x neon Innesa

- 1+2 głowaczyk barwny

- kilka proporczykowców z Kap Lopez, np. 3,4

- 6 krewetek RC

 

?

Edytowane przez Flavia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...