Skocz do zawartości

[112L] ogólne


Lyzwa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik ma już pół roku ale teraz przeszedł odnowe biologiczną ;) był restart. Czyszczenie żwirku i inna aranżacja ;) teraz postawiłem na dużą ilość trawy w moim zbiorniku i 2 miejsca z mechem jawajskim :)

Ph-8

Co2 nie posiadam ale muszę zrobić

 

Oświetlenie 2x 18 W Philipsa obie świetlówki nie pamiętam jakie modele ;)

 

Obsada:

2 Skalary

4 Glonojady

2 Sumy (płci nie znam)

2 Mieczyki Samce

2 Molinezje Parka

5 Danio czerwonych

1 Gubik Samica (samiec zdechł) +10 narybku gubika

1 Gurami

6 Neonki

 

W poniedziałek jade do zoologicznego wymienić Skalary i samca Mieczyka na Samice Mieczyka oraz Paletki 2 sztuki

 

Roślinki

Mech jawajski i chyba Chrismas coś tam

Trawa

Żabienica

Cryptocoryna

i 2 rodzaje roślin pływających na górze

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli paletki przeżyłyby w tym zbiorniku przynajmniej tydzień to byłby cud :roll: (może chodzi Ci o płatki?)

najlepiej by było gdybyś zrobił porządek z tą obsadą którą masz, zamiast dokupywać nowe ryby.

te sumy to nie są czasem kiryśniki?

skalary są za duże na to akwarium

4 glonojady? Do tego akwarium co najwyżej 2 (one i tak nie jedzą glonów :roll: )

gupiki bym w ogóle oddała na Twoim miejscu (je trzyma się w haremach) zresztą jak dorośnie CI ten narybek będzie się kryżował między sobą co nie wróży najlepiej.

1 Gurami- do oddania

6 neonków- też nie za bardzo mi tutaj pasują

 

No i w ogóle całe akwarium zbytnio mi się nie podoba. Biały żwirek, z zielonymi dodatkami- ja bym go wywaliła. I ogólnie rośliny nie tworzą jednej kompozycji- patrząc na akwarium widać jeden wielki chaos.

 

Ale mogło być gorzej :mrgreen: trochę pracy i akwarium będzie piękne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakie warunki muszę stworzyć żeby mieć Palety ? nie mówcie mi o tym że małe akwarium bo w mniejszych ludzie trzymają po 4 albo i więcej i składają im ikre... Także może ktoś ma Palety i poda Swoje parametry wody. Dużo czytałem o Paletach i na każdej stronie pisze co innego a ja chce wiedzieć jak jest w praktyce. Mogę wymienić wszystkie ryby jakie mam włożyć mogę jeszcze dużo hajsu i pracy ale chce mieć zdrowe i piękne Palety ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdjęcia mam tak słabe jakby były robione z telefonu ;O nowy aparat a takie słabe zdjęcia. moje akwarium naprawdę inaczej wygląda na żywo. rośliny są posadzone od tylniej części akwarium. jedynie żabienica i kryptokoryna jest po lewej i prawej stronie akwarium ;0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff... to może i ja dorzucę coś od siebie.

 

Aranżacji nie będę krytykował, może poza tym, że czarne tło, gęstsze rośliny i drobniejsze i ciemniejsze podłoże zrobiłyby dużo na plus, nawet w swojej chaotycznej formie.

 

Jeśli o obsadę chodzi...

 

2 Skalary - Za mało miejsca. Do oddania.

4 Glonojady - Za mało miejsca. Do oddania.

2 Sumy (płci nie znam) - Czy to nie są przypadkiem jakieś Kiryśniki? Chyba może być.

2 Mieczyki Samce - Bądź prokatolicki. Dokup samice. Poza tym oddaj samca bo najpewniej jeden uprzykrza już drugiemu życie.

2 Molinezje Parka - Jakie to molinezje? Nie widzę ich na zdjęciach. Jeśli black molly to po pierwsze powinno ich być więcej, a po drugie przy swoich rozmiarach to akwarium będzie dla nich za małe. Jeśli ostrouste to od biedy może być pod warunkiem, że dokupisz jeszcze kilka sztuk.

5 Danio czerwonych - W miarę ok pod warunkiem, że dorzucisz jeszcze kilka sztuk. W takim akwarium mogłoby ich być z 10, czyli jeszcze 5 sztuk.

1 Gubik Samica (samiec zdechł) +10 narybku gubika - Skalary jeszcze ich nie wszamały? Odpuściłbym sobie, albo zostawił je kosztem innych ryb.

1 Gurami - Do oddania.

6 Neonki - Za jasne podłoże i jestem skłonny się założyć, że za twarda woda. Do oddania.

 

Ja bym zrobił tak:

Molinezje - Zdaje się, że powinien być 1 samiec na 3-5 samic. Dokup ze 3 samice i będzie mu dobrze ;).

 

Mieczyki - 1 samiec i kilka samic (3?). Teoretycznie mógłbyś trzymać więcej samców bo przeganiałyby się wzajemnie, ale akwarium jest na to trochę za małe więc lepiej zostań przy jednym.

 

Danio czerwone (czyli Pręgowane. Cholerne mutanty :P) - Myślę, że 10 sztuk w takim akwarium stworzyłoby niezły show :). Rozrywkowe szajbusy. Molinezje są też raczej towarzyskie a i mieczyki są dość tolerancyjne więc chyba by się trawiły.

 

Kiryśniki Czarnoplame (bo to są chyba kiryśniki czarnoplame a nie sumy) - 2 sztuki powinny zmieścić się bez większego problemu w twoim litrażu. Akwarium ma przynajmniej 70cm długości? Jedyny problem to to, że w przeciwieństwie do pozostałych ryb ta potrzebuje trochę spokoju więc dobrze byłoby gdybyś zadbał o kokosa albo o jakiś ładny korzeń pod którym mogłyby się chować (mieczyki też je lubią).

 

Ogólnie wszystkie 4 rybki mają dość podobne wymagania jeśli chodzi o parametry wody i nie są specjalnie wymagające. Danio na górze, Kiryśniki na dole, Mieczyki i Molinezje po środku i przerybienia nie powinno być.

 

Reszta do pozbycia się.

 

Jeśli o rośliny chodzi to możesz spróbować np. przywiązać bawełnianą nicią do korzenia lub kokosa mech jawajski. Jak się rozrośnie to będzie bardzo ładny. może w tle trochę kabomby i coś trawiastego. Jeśli chciałbyś robić kompletny restart to pamiętaj o ciemniejszym podłożu i uważaj, żeby nie były za duże i za ostre kamienie. Kiryśniki mogą poranić sobie o nie wąsy a te są ich głównym narzędziem poznawczym.

 

To chyba tyle. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dziwadło... czyta rybom w myślach... :roll:

 

Skalarom nie jest dobrze w 60 litrach. Sensowny litraż dla tych ryb zaczyna się przynajmniej od 200 litrów (a najlepiej 250), wysokością przynajmniej 50cm. Podobnie Paletki. Przynajmniej 200 litrów z tym, że obydwie te ryby to rybki raczej stadne czyli przynajmniej 5 szt., gdzie na jedną Paletkę powinno przypadać jakieś 50l wody. Teraz uwaga... matematyka... 5szt.X50l = 250l na 5 paletek.

 

A teraz lepiej 112l<250l. I dalej 112l/5szt. = 22,4l wody na jedną paletkę, czyli ponad 2 razy mniej niż minimalna wymagana ilość. Nie wiem jak bardziej mogę to zobrazować, żeby Cię przekonać, że do tego akwarium Paletki się nie nadają w żaden sposób (poza może kotnikiem).

 

nie mówcie mi o tym że małe akwarium...

ups... :roll:

 

bo w mniejszych ludzie trzymają po 4 albo i więcej i składają im ikre...

Nikt nie twierdzi, że na świecie brakuje idiotów. Krowy też mnożą się w boksach, w których nie mogę się obrócić. Bądź poważny. Chcesz mieć zdrowe Skalary i Paletki w takim akwarium :?::|

 

Jak możesz wyłożyć dużo kasy to kup większe akwarium (250 litrów i więcej) i tam kombinuj ze Skalarami i Paletkami (z zaznaczeniem, że nie możesz łączyć tych dwóch gatunków ryb z powodu jakiś substancji, które wydzielają, czy przenoszą Skalary a są one zabójcze dla Paletek. (a może odwrotnie?). Tak czy siak dasz jedne to drugie padną i nic na to nie poradzisz. Z aktualnym zbiornikiem odpuść sobie ryby większe od tych twoich Kiryśników.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo obsada faktycznie taka troche nie tego :/

 

a co do paletek to:

 

112l za mało (mozesz pozbyć się całej obsady i zostawić ten baniak na tzw szpital)

 

jeżeli się uparłeś i mimo naszego marudzenia i tak kupisz paletki to :

 

kup akwa 200l , dobry filtr kubełkowy, dobrą grzałkę z termos. i najlepiej filtr RO ;)

 

jak już to wszystko kupisz to odezwij się wtedy o pomoc w aranżacji zbiornika albo podejrzyj temat barta w galerii ;)

 

PS Jestem właśnie w trakcie leczenia paletek z choroby która z dnia na dzień połozyła je na dnie więc zastanów się dobrze i poczytaj w necie najpierw o nich !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież specjalnie nie kupowałem 2 samców ;O kupiłem pare ale po jakimś czasie samicy miecz wyrósł. Te mieczyki są spokojne i nic złego sobie nie robią.

Nie mówię że specjalnie,jeżeli niedługo po kupieniu temu samcowi wyrósł miecz a ty chciałaś kupić parkę to gratuluje sprzedawcy ponieważ ten mieczyk już raczej musiał mieć gonopodium.....

Wszystko może być ok,ale nie zdziw się jak znajdziesz kiedyś martwego mieczyka,najlepiej dokup dla pewności jakieś samicę żeby samce zajęły się nimi a nie sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniejszego samca zamieniłem sobie na samice.

teraz skład jest taki

2 sumy

2 paletki

4 glonojady

2 mieczyki Parka

2 molinezje Parka

6 neonów

1 gupik

10 narybku gubika (trzymam go dla tego żeby ich potomstwo posłużyło jako jedzenie dla innych)

5 danio czerwonych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę zamieniłeś skalary na paletki gorzej już zrobić nie mogłeś lepiej je oddaj i trochę zmniejsz obsadę kiryśniki tez nie pasują tylko czekać aż zjedzą Ci neonki i gupiki poczytaj trochę w dziale obsady żeby dobrać coś dla siebie bo w tej chwili masz groch z kapusta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...