Skocz do zawartości

Obsada 112l


lukasz-333
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

W najbliższym czasie pod koniec miesiąca w końcu doczekam się mojego wymarzonego akwarium i cały czas się zastanawiam jak wszystko złożyć w całość proszę o pomoc, jakie wybrać podłoże, jakie parametry wody i jakie rośliny pod moją planowaną obsadę.

 

Planuje aby w moim baniaku zadomowiły się.

 

Neon inessa 10-15 szt.

Danio pręgowany 5 szt.

kirysek srebrny 3 szt.

kirysek albinos 3 szt.

otosek 5 szt.

 

Czy dobrze wybrałem ? co ewentualnie można by dodać albo podmienić ?? mam wątpliwości co do kirysków i otosków jak one zachowują się względem siebie ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium będzie miało wymiary 80x35x40cm czyli takie standardowe jak na 112l :)

A co do rybek to jeżeli tak jak piszesz to wezmę

15 neonów inessa (bo więcej to chyba będzie im za ciasno)

6 kirysków 3x albinos, 3x srebrny 

a jeszcze mnie ciekawi czy jakiś zbrojnik będzie się nadawał do tego baniaka ?? albo może ewentualnie z 2 kiryski więcej ? nie chciał bym żeby było im tam za ciasno.

Edytowane przez lukasz-333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kirysków sandacz ma rację, nie mieszaj odmian.

A zamiast zbrojnika nie myślałeś o Otoskach? Ujmiesz kilka neonków a w to miejsce stadko(5-6) otosków... z glonami rozprawią się lepiej niż zbrojnik...

Edytowane przez Limak86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kirysków sandacz ma rację, nie mieszaj odmian.

A zamiast zbrojnika nie myślałeś o Otoskach? Ujmiesz kilka neonków a w to miejsce stadko(5-6) otosków... z glonami rozprawią się lepiej niż zbrojnik...

Też zastanawiałem się nad nimi chyba to jednak będzie dobry pomysł  zwłaszcza że chce mieć raczej sporo roślinek więc jednak otoski by tam pasowały 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...