Skocz do zawartości

Korzeń namaczanie


kalatos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

wreszcie udało mi się przebrnąć przez proces rejestracji! Na wiele skrzynek mailowych w ogóle nie przychodzą Wasze linki aktywacyjne. Dopiero na 4 z rzędu skrzynkę się udało :) To tak słowem wstępu.

 

Naczytałem się dużo, dwa tygodnie na tym forum ciągłego czytania po nieudanym starcie akwarium 25L, szczegółów zdradzał nie będę bo wstyd :)

 

W sobote startuje nowe akwarium, start wzbogacony o szereg informacji zebranych na tym forum, także wielu błędów pewno nie popełnię. Ofekty opiszę o starcie w stosownym dziale.

 

Do sedna. Mam dość spory, bardzo ładny korzeń. Gotowałem go dwa razy po dwie godziny z solą i bez soli, moczy się już kilka dni dociśnięty butelką i wciąż nie tonie.

 

Co jeszcze mam uczynić? Czy gotować jeszcze, czy może ponawiercać od dołu w części, która nie będzie widoczna. Poproszę Was o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiają się twarze, które znam już z wielu tematów, które przeczytałem, miło mi powitać :-) Dzisiaj wieczorem biorę się więc za wiercenie, a po wierceniu będę raz jeszcze gotował. Mam nadzieję, że do sobotniego startu uda mu się stosownie namoknąć. Jeżeli nie to będzie plan b z przyssawkami i żyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można na skróty, pokrywkę od prostokątnego pudełka po lodach mocujesz na plastikowy 'wkręt'/kołek do korzenia. Przysypujesz tę pokrywkę podłożem i ewentualnie kamieniami jeśli warstwa jest za cienka. Po jakimś miesiącu można spróbować położyć sam korzeń.

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki, zgodnie z sugestiami w dolnej części korzenia wykonałem kilka nawiertów i gotuję.

 

Dwa dodatkowe pytania:

 

  • ukręciło mi się małe wiertło i zostało w korzeniu - czy może to mieć jakiś negatywny wpływ na baniak?
  • czy takie nawierty nie wpłyną na szybsze gnicie korzenia w baniaku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje pytanie w jaki sposób wyciągnąć to wiertło :) Wbijło się mniej więcej w samym środku, dosłownie półtora centymetra zostało i mam zagłostkę :)

 

Rozwalać pół korzenia, czy może zostać?

Edytowane przez kalatos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...