Jump to content

Samiec gurami mozaikowego od kilku dni się chowa

Koniu
 Share

Recommended Posts

Witam, od tygodnia mam problem z samcem gurami mozaikowego. W 220 litrach mam 3 dorosłe i trzy młode mozaiki, które niedawno zasiedliły zbiornik. Problem polega na tym, że zamiec od tygodnia ciągle się chowa. Albo w ciasnym kącie pod filtrem, albo gdzieś indziej stara się wcisnąć. Wiecie czym może byś spowodowane takie zachowanie ?

Parametrów tak średnio pamiętam. Wiem, że średniotwarda i 8Ph.

Oświetlenie 0,5W/L ale nie cały czas tylko w godzinach szczytu tyle jest.

Obsada z ryb pływających w toni to:
1+2 Kakadu
1+2 Mieczyk

1+2 Gurami Mozaika dorosłe

3x Gurami Mozaika młode
około 18 sztuk mieszany Neon czerwony / Zwinnik Blehera

W 220 litrach mam 3 dorosłe i trzy młode mozaiki, które niedawno zasiedliły zbiornik. Problem polega na tym, że zamiec od tygodnia ciągle się chowa. Albo w ciasnym kącie pod filtrem, albo gdzieś indziej stara się wcisnąć. Wiecie czym może byś spowodowane takie zachowanie ?

Może speszony obecnością nowych samiczek ? :D

Jak nie ma jakichś innych objawów chorobowych to się przyzwyczai.

U mnie było to samo... Mam parę Gurami złotych. Początkowo póki były mniejsze to były normalne, energiczne i pływały po całym akwarium. Po kilku miesiącach samica zaczęła się chować pod kamieniami. Parę dni później samiec też zaczął. W 120l baniaku na pewno nie mają za mało miejsca. Jak znajdziesz przyczynę to pisz bo ja już po wielu przewertowanych stronach oraz rozmowach z zoologami na razie odpuściłem. Rybom nic nie dolega poza tym że są płochliwe i się chowają (raczej nie przestraszyły się niczego).