Skocz do zawartości

Problem z filtrem AquaEl.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam filtr AquaEl 1100 Turbo. Problem polega na tym, że już od jakiegoś dłuższego czasu tak jakby nie napowietrzał wody. Nawet jak ściągnąłem całkiem regulację z wężyka to nic, tzn... jak go włożę do akwarium i załączę pochodzi z kilka sekund, po czym gąbkę która jest na dole zassie mocno do rurki która jest wewnątrz i na tym koniec... przepływ wody jest ale napowietrzanie w tym momencie się kończy... rozbierałem na części pierwsze filtr sprawdzałem sitka itd ale wszystko jest dobrze zamontowane i czyste... wirnik także. Tak jak mówię, przepływ jest, ale napowietrzania brak no i tą nieszczęsną gąbkę tak wgniata do środka... ktoś spotkał się z podobną sytuacją? co próbować robić? Póki nie działa mi napowietrzanie jestem zmuszony mieć na wylocie "Fajkę" która wyprowadza wodę nad taflę i ta spadając tworzy bąbelki powietrzne... myślałem, że ma na to wpływ jak głęboko zanurzę też filtr, bo ostatnio dolałem więcej wody i jest pod sam czubek akwarium.. ale gdzie tam, jak spuściłem tak, że już filtr wystawał z wody to i tak niczego to nie zmieniło... co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ściągałeś wężyk z tej rurki na którą nachodzi? Może syf tam się zebrał? Kiedyś w moim zewnętrzniaku właśnie zapychała się ta rurka na którą nachodził wężyk, przepchaj gwoździem albo igłą... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały eksperyment, po wylączeniu z wtyczki filtra gąbka wraca do pierwotnego kształtu, po ponownym włączeniu dopóki nie zassie gąbki napowietrzanie działa, wniosek - gąbka zatyka rurę, jak temu zaradzić? wymienić gąbkę na tą z większymi oczkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sęk w tym, że gąbka była czyszczona... jak nic nie da rady to w poniedziałek skocze bo inną gąbkę, tyle że byłoby to bez sensu że producent daje jakąś beznadziejną gąbkę...

 

 

edit:

 

zsunąłem nieco [ok 0.5cm] gąbkę niżej tak by troszkę rurki od zasysania było wolnej i śmiga, ale czy teraz będzie prawidłowo filtrować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hah zmęczenie... jak mam filtr od 3 miesięcy... nie no pójde w pon. do sklepu gdzie go kupiłem i powiem co jest grane wszak gwarancję mam na 3 lata, niech mi da inną gąbkę albo nie wiem co im zrobię. niedługo mam zamiar dokupić kaskadę, ale wypadałoby żeby i ten był sprawny... z niego chcę zrobić napęd z jednoczesną filtracją do hydroponiki, a kaskadę zrobię już jako drugi filtr ewentualnie jeżeli hydro będzie współgrało z obecnym aquaelem to tylko dojdzie napowietrzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam filtr AquaEL i dzisiaj mialem dokladnie ten sam problem...

 

Kombinowalem czy sie zabrudzil itp, wyczyscilem wszystko i okazalo sie ze gombka byla za malo rozlozona i tak zasyfiona w srodku ze nie przepuszczala wody.

 

tez zauwazylem ze jak gabka jest troche sciagnieta to dziala normalnie i zaczalem ja czyscic, teraz smiga tak jak powinien.

 

Tazke postaraj sie lepiej wyczyscic gombke i dobze ja naciągnąc na filtr...

 

A jak to nie pomoze to chyba nowa gąbka pozostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...