Skocz do zawartości

"Zacząć wszystko od nowa..." Akwarium 250L


Pysio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie serdecznie!

Kupiłem dziś za w sumie niewielką kwotą akwarium 250L+pokrywa z oświetleniem. Obecnie mam zbiornik 140L. Ale chciałbym wszystko z niego przenieść właśnie do 250. Tylko że to 140L było robione gdy miałem jeszcze prawie zerowe doświadczenie. A to 250 chciałem zrobić już bardziej profesjonalnie. I tu rodzi się kilka moich pytać, które z rybek przenieść do większego zbiornika a których się pozbyć? które mogą żyć ze sobą w zgodzie a które się nienawidzą? (na dole podaje całą obsadę)

 

Czy w 250L wystarczą dwa filtry wewnętrzne PAT MINI jak na razie póki nie kupię czegoś większego?

Lepszy żwir czy piasek?

 

Obecna obsada:

(co zostawić i wpuścić do 250L a czego się pozbyc?)

 

1x Skalar

2x gurami złote

2x gurami mozaikowe

3x Mieczyk Hellera

5x zmienniak wielobarwny

2x zbrojnik Niebieski

1x malutki zbrojnik złoty

 

Oczywiście do obsady chciałbym dodać kilku nowych mieszkańców

 

3x Ślimak Ampularia

XXXX x ślimaki Świderki

Edytowane przez ahr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile takich skalarów  może żyć w tym akwarium? Dwie pary? Resztę obsady pod nie to już dobiorę :)

A tam na marginesie, nada się do tego akwarium filtr HW-303A 1400 L/h lub jakiś inny podobny?

 

PS przepraszam za tytuł Tematu ale dopiero teraz zauważyłem, że wkradło się tam jakies niedokończone zdanie wyrwane całkiem z kontekstu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr to lepiej z zapasem dołożyć. Ja mam HW 302 w 112l - 1000l/h i jak pochodzi miesiąc to już widać spadek wydajności a w koszach tylko ceramika i na górze wata 2 warstwy. Przy założeniu że po zapakowaniu wszystkiego do koszy w 303a wydajność spadnie o 50% =700l/h to będzie tak trochę na styk albo nawet za mało na 240l. Dobrze by było wycelować w coś co ma 1000l/h w rzeczywistości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...