Skocz do zawartości

pomoc w założeniu krewetkarium


mareksad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Pytanie jak w temacie...

Posiadam malutkie akwarium 20l post-15521-0-75878500-1383686062_thumb.jpg i chciałbym założyć krewetkarium. Od 2 lat  mam też większe akwarium z rybami tak że niewielkie pojecie mam , ale nigdy nie miałem krewetkarium.

Moje pytania:

1. Jakie podłoże, a w sumie bardziej mnie ciekawi czy mam dać dwa podłoża tzn. dla roślin a na to podłoże  dla krewetek?

Załączam zdjęcia produktów, które wynalazłem tzn. Fluval Stratum dla krewetek post-15521-0-49235300-1383686133_thumb.jpg oraz też Stratum, ale dla roślin post-15521-0-38403400-1383686171_thumb.jpg

 

2. Filtr. Mam Aquaela fan mikro plus, ale z nim miałem taki problem, że jak miałem parę rybek w tym 20l akwarium, to nie wyrabiał ale może z krewetkami byłoby ok? Znalazłem takie filtry na ebay'u gąbkowe: post-15521-0-50160900-1383686218_thumb.jpg ,ale one są napędzane powietrzem  z pompki ( zalaczam zdjecia).

 

Wymiary akwarium to 36 x 22 x 28cm, wodę od dawna używam butelkowaną, bo z kranu moja się nie nadaje.

Edytowane przez pinakolada
Zdanie zaczynaj wielką literą. Używaj polskich znaków i interpunkcji. pinakolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Jakie krewetki chciałbyś hodować? Jakie ma parametry woda (ph, gh, kh)? Jeżeli nie chcesz wymagających krewetek to możesz podłoże wybrać również inne niż aktywne, byle nie zmieniało parametrów wody np. denarle czy inne podobne. Jeżeli chcesz już aktywne to ja bym wzięła pod krewetki a nie pod rośliny. Piszesz, że filtr nie wyrabiał...krewetki wymagają dobrej filtracji, podmian co tydzień oraz dobrego napowietrzenia. Jeżeli Twój filtr nie daje rady to ja bym go wymieniła na inny. Musisz wiedzieć, że podłoża aktywne mają ograniczoną żywotność i za jakiś czas będziesz je musiał wymienić. U siebie miałam AS II+ w krewetkarium. Po 7 miesiącach podłoże padło i zabiło mi ok 200 krewetek...więc sam widzisz.... Jak chcesz jakieś krewetki neocaridina davidi czy caridina babaulti to ja bym się nie pchała w aktywne podłoże, bo to są koszty po pierwsze a po drugie nigdy nie wiesz kiedy jego właściwości się skończą. Z opisu wnioskuję, że zależy Ci i na roślinach i na krewetkach tak? Możesz dać równie dobrze zwykły żwirek, piasek a pod niego substrat pod żwirowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za polskie znaki ale nie mam polskiej czcionki. Z interpunkcji pala jednakze jak nic...

Czyli wnioskuje z tego ze moge tam pozostawic zwirek ktory tam teraz mam? Jest on dosyc drobnoziarnisty i naturalny. Czy musze go myc? Aktualnie mam tam 5 neonkow i pare roslinek? Co to za substrat mialbym dac pod ten zwirek? A ten filtr co dalem w pierwszym poscie na zdjeciu by sie nadawal? 

Woda jest lana z butelek 5 litrowych ze sklepu zawsze ta sama. Niestety parametrow nie znam ale wiem ze jest z gor Szkocji bo tam jest zrodlo, czyli pewnie miekka.

 

Proszę, może się przydać:

http://forum.superakwarium.pl/topic/40957-polskie-znaki-diakrytyczne-jak-je-ustawi%C4%87/

/ Luna /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjęcie akwarium, będzie prościej ocenić co tam masz. Neony do oddania za małe akwarium na nie + to ryba ławicowa a Ty masz 5 szt. Co do tego filtra się nie wypowiem, ale Ty masz małe akwarium i jak wsadzisz tam normalnej wielkości filtr wewnętrzny to nie będzie miejsca prawie wcale. Może ewentualnie Pat Mini Aquael czy jakaś kaskada może byłaby lepsza. Aquael ma dobre kaskady z serii FZN. Tych tanich nie polecam, bo sama kupiłam i po pół roku nie nadaje się do niczego :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto  świeże fotki,,jest mocno zmętnione, bo łapałem neonki i wyciągałem korzeń. Dla porównania wielkości żwirku jest tam mój paluch, którego proszę nie komentować.

post-15521-0-74363900-1383849286_thumb.jpg

post-15521-0-06794700-1383849314_thumb.jpg

post-15521-0-27170300-1383849344_thumb.jpg

post-15521-0-66185100-1383849375_thumb.jpg

Edytowane przez pinakolada
Nadal pisownia. Zmień ustawienia wg. instrukcji podanej przez mareksad. pinakolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Za piękny nie jest. Jak go kupowalem , suchy wygląda bardzo jasno i ladnie ale po zalaniu wodą wszystko zrobiło się żółte. Co sądzisz o tych ciemnych ale sztucznych podłożach? Zapomniałem dodać ze w tym akwarium żyje mały krab red claw. Może zostać? 

  

 

 Regulamin 

6.1. Wymagane jest dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi .  

Dostałeś już link od moderatora jak ustawić znaki i radze się do tego przystosować .   

Jeszcze raz i polecą punkty . 

Edytowane przez Gagatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=150981615431 . Mieszkam w Anglii i nie mam tu dostępu do allegro, ale to podłoże z linku chyba by mogło być?

 

 

 

 

 

 

 

 

Za kolejne wpisy, czy to w tym, czy innym temacie, w których nie będziesz dbał o pisownię, polecą kolejne punkty! pinakolada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podłoże co dałem wcześniej w linku to jest chyba silica czyli całkowicie sztuczny wytwór chyba. Poszukam kwarcowego. Już tak sobie myślałem żeby zostawić trochę tego co mam teraz i zasypać czymś ciemnym żeby roślinom było lepiej.

Edytowane przez mareksad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnosnie światła... Teraz mam tam założone T5 6W ,taką samoróbkę bo akwarium nie miało w zestawie pokrywy i oświetlenie.

post-15521-0-93214600-1384072407_thumb.jpg  oto co wykorzystałem, tylko że wydaje mi się że daje to jakieś dziwne światło. Martwi mnie, czy nie spowoduje ono powstawania glonów.

 

Może trzeba by coś takiego 9W

 

http://www.ebay.co.uk/itm/ARCADIA-ELLIPSE-9W-LAMP-ORIGINAL-TROPICAL-LIGHT-UNIT-FISH-TANK-AQUARIUM-LIGHTING/221107748187?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D16581%26meid%3D2599784210923575409%26pid%3D100033%26prg%3D7839%26rk%3D1%26rkt%3D3%26sd%3D221107748187%26

 

 

Są też wersje 11W i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...