Skocz do zawartości

Proszę o sprawdzenie! [60l]


Rychu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o sprawdzenie mojego 60l zbiornika. Jego wymiary to 60x30x35. Podłoże to piasek, mam też troche kamieni. Jest też dużo roślinek. Wyposażenie to filtr wewnętrzny 340l/h, napowietrzacz, grzałka z termostatem. A więc przejdźmy do sedna. Jak byłem w szkole to tata poszedł kupić rybki i nawet nwm czy one mogą być razem. A więc mam:

- parkę Mieczyków

- parkę Gupików

- parkę Molinezji

- glonojada

- mułojada

- parkę Kirysków

- parkę Brzanek

- cztery Neony Zielone.

Przepraszam za brak dokładnych nazw rybek, roślin i parametrów akwarium, ale jestem początkujący i gdybym to ja był kupić to bym zatroszczył sie o nazwy.

 

PS: Gupiki się rozmnożyły i mam narybek jeszcze.

 

Wysłane z mojego ZTE-BLADE

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Obsada się już zmieniła ;)

Mieczyki,molinezje i brzanki to nie ten litraż. Dokup sobie więcej gupików jest wiele pięknych odmian ,które będą cieszyć oko. Dokup jeszcze kilka kirysków i neonów. Mułojad do oddania.

Aktualna:

2x Kirysek albinos

2x Kirysek pstry

2x Kirysek Spiżowy

14x Gupik

4x Danio

4x Neon zielony ( zamierzam się pozbyć)

Tak wiem, że Danio to nie te połaczenia obsady, ale staram się utrzymać temp. ok 24°C. W dodatku nie wykazuje żadnych złych oznak. Wiem też że mi nie powie że mu za ciepło, tylko będzie żył sobie, albo zdechnie (innej opcji raczej nie ma). Zastanawiam się czy faktycznie temp. odgrywa decydującą, najważniejszą rolę w jego życiu.

 

Wysyłane z mojego ZTE-BLADE za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, to setny raz chyba już grzebie w necie w związku z obsadą. A więc na domowym akwarium znalazłem odpowiednie informacje i:

- według tej strony Kiryski mają bardzo podobne jeżeli nie identyczne wymagania.

- sprawdziłem dla pewności gupika i też może być.

- jeżeli dalej utrzymam temp. 24°C to nie widzę problemu żeby Danio był u mnie.

- no i Neony nie pasują, ale tak jak pisałem zamierzam komuś oddać.

Więc jeżeli jestem wstanie zapewnić odpiwiednie parametry rybką (oczywiście wyłączając neony) to czemu piszesz o rozbieżności parametrów?

Każecie szukać przed kupnem rybek info o nich, ale jak ktoś znajdzie te info i kupi odpowiednie rybki z odpowiednimi wymaganiami to dostaje zrype że jest coś źle. W dodatku żadnej porady że np. w necie piszą co innego a w realu jest co innego, tylko hejty i pojeżdżanie za złe obsady.

 

Wysyłane z mojego ZTE-BLADE za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez Rychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem Ci jak powinno się hodować kiryski( stado jednego gatunku minimum 6-8 sztuk). Utrzymując temp. 25 stopni trzymasz górny próg danio, wyższa temperatura stymuluje je do rozrodu co w dłuższym czasie osłabi ryby, trzyma się je również w stadach min 8 szt. Akwarium za małe na takie zestawienie ryb. Nie ma tu żadnego hate'u jedynie troska o dobro twoich podopiecznych. Informacje na temat ryb konfrontuj na stronie seriouslyfish.

Edytowane przez Nuanda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem Ci jak powinno się hodować kiryski( stado jednego gatunku minimum 6-8 sztuk). Utrzymując temp. 25 stopni trzymasz górny próg danio, wyższa temperatura stymuluje je do rozrodu co w dłuższym czasie osłabi ryby, trzyma się je również w stadach min 8 szt. Akwarium za małe na takie zestawienie ryb. Nie ma tu żadnego hate'u jedynie troska o dobro twoich podopiecznych. Informacje na temat ryb konfrontuj na stronie seriouslyfish.

Napisałem 24° a nie 25.

 

Danio są na razie małe, więc jak dorosną to mogę je oddać. Czemu nie może być stadko kirysków z różnych gatunków? U mnie się polubiły, wszędzie razem pływają ;)

To napisz mi jak powinna wyglądać moja obsada. Chcę mieć przede wszystkim kiryski i najbardziej mi się podobają spiżowe i albinosy. Mogą być też gupiki. No i to danio bym chciał, póki małe jeszcze jest. Zaznaczam od razu że mam nadfiltrację (minikani 120).

 

Wysyłane z mojego ZTE-BLADE za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez Rychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...