Skocz do zawartości

Odpowiednia dieta


Frostmore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio czytając różne artykuły doszedłem do wniosku że chciałbym urozmaicić dietę dla moich ryb. Aktualnie podaję mix ichtio vit z ovo vitem oraz bio vit z tabletkami vitabin roślinnymi. Niedawno kupiłem mrożonego oczlika oraz dafnie które podaję raz w tygodniu następnego dnia robię głodówkę a dzień po głodówce podaję pokarm roślinny. Planuję także kupić mrożone larwy komara oraz ochotkę i podawać w cyklu: pierwszy tydzień powiedzmy że 1x larwa komara, drugi tydzień 1x oczlik i tak dalej oczywiście zachowując głodówkę tak jak napisałem wyżej. Czy to jest dobry pomysł ? Proszę o spostrzeżenia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zmieniać aby pokarm mrożony co tydzien bo wyczytałem że nie powinno sie podawać go zbyt czesto gdyż ryby mogą mieć problemy z układem pokarmowym zresztą wiadomo że co za dużo to nie zdrowo :) Codziennie zmieniam pokarm płatkowy z ichtio + ovo na bio vit i odwrotnie. Ryby to molinezje, mieczyki, kosiarki, pretniki karlowate. Co ile powinno się podawać pokarm mrożony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba na to złotego środka, po prostu im urozmaicaj. Ja mrożony podaje raz w tygodniu ale kupuje też żywy. Mam też kilka różnych suchych i codziennie daje im coś innego.Co do ochotki to zgodzę się z kanciorkiem, przeważnie tam jest sam "syf", kiedyś mi się pochorowały po ochotce i w ogóle jej już nie kupuje, znacznie lepszy jest np. wodzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...