Jump to content

Odpowiednia dieta


Frostmore
 Share

Recommended Posts

Witam, ostatnio czytając różne artykuły doszedłem do wniosku że chciałbym urozmaicić dietę dla moich ryb. Aktualnie podaję mix ichtio vit z ovo vitem oraz bio vit z tabletkami vitabin roślinnymi. Niedawno kupiłem mrożonego oczlika oraz dafnie które podaję raz w tygodniu następnego dnia robię głodówkę a dzień po głodówce podaję pokarm roślinny. Planuję także kupić mrożone larwy komara oraz ochotkę i podawać w cyklu: pierwszy tydzień powiedzmy że 1x larwa komara, drugi tydzień 1x oczlik i tak dalej oczywiście zachowując głodówkę tak jak napisałem wyżej. Czy to jest dobry pomysł ? Proszę o spostrzeżenia.  

Link to comment
Share on other sites

Chce zmieniać aby pokarm mrożony co tydzien bo wyczytałem że nie powinno sie podawać go zbyt czesto gdyż ryby mogą mieć problemy z układem pokarmowym zresztą wiadomo że co za dużo to nie zdrowo :) Codziennie zmieniam pokarm płatkowy z ichtio + ovo na bio vit i odwrotnie. Ryby to molinezje, mieczyki, kosiarki, pretniki karlowate. Co ile powinno się podawać pokarm mrożony ?

Link to comment
Share on other sites

Nie ma chyba na to złotego środka, po prostu im urozmaicaj. Ja mrożony podaje raz w tygodniu ale kupuje też żywy. Mam też kilka różnych suchych i codziennie daje im coś innego.Co do ochotki to zgodzę się z kanciorkiem, przeważnie tam jest sam "syf", kiedyś mi się pochorowały po ochotce i w ogóle jej już nie kupuje, znacznie lepszy jest np. wodzeń.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...