Skocz do zawartości

Ogólny przegląd akwarium


seriousspl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, akwarium założyłem 2 tygodnie temu, dzisiaj mija dokładnie dwa tygodnie. Założyłem ten temat w pewnym celu. W jakim? Po to, byście mi mogli powiedzieć, czy wszystko jest ok. Zauważyłem na moczarce, jakiś lekki brązowy nalot czy coś takiego, i na dole rogatka też, z resztą zobaczycie na zdjęciach.

 

Obsada:

 

3 helenki(mają się dobrze), jutro wpuszczę bojka i krewetki RC (jutro będzie 15 dni).

 

Rośliny:

 

Kabomba

Nurzaniec

Ludwigia Czerwona

Moczarka

Rogatek sztywny

Żabienica

Jakaś dziwna roślinka widoczna na zdjęciach

 

Ozdoby: Korzeń oraz kokos

 

Temperatura: 26 stopni Celsjusza

 

Filtr: Aquael pat mini 400l/h

 

Grzałka z termostatem 25W

 

Oświetlenie:

 

1x Żarówka energooszczędna 11W, odpowiednik 60W sprawdziłem żarówkę, na żarówce piszę 9w a na opakowaniu 11w, jutro idę po nową.

 

Litraż: 25L

 

Wymiary Akwarium 40x25x25 (dł/wys/szer)

 

Podłoże:

 

Biały żwir ~5cm

 

Nawożenie:

 

Mikro/makro, kulki G-T

 

Zdjęcia:

 

j3nb.jpg

 
 
d26o.jpg
 
 
bh7z.jpg
 
 
v6pz.jpg
 
 
kxv2.jpg
 
Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie.
 
PS. To czarne miejsce na zdjęciach to po prostu światło się tak zrobiło, normalnie dociera tam oświetlenie.
 
Edytowane przez seriousspl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro wpuszczę bojka i krewetki RC

 

Bojek będzie miał pyszną karmę.

 

Ludwigia Czerwona

 

Padnie - kwestia czasu.

 

Biały żwir ~5cm

 

kH poszybuje w gorę i krewety pójdą do raju. Nie wiem, czy brałeś pod uwagę, że krewety nie przepadają za nawozami, zwłaszcza mikro ?

 

Tam z przodu to liść dębu ?! Przecież liście pakujemy suche. Teraz  skoczy Ci po4 w górę, o ile wcześniej nie będziesz mieć pasożytów w akwarium. Poczytaj o liściach w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten liść był całkiem suchy, był suszony pomiędzy stronami książek. Żwir to jest zwykły rzeczny, to co miałem dać?.

 

I to śmiesznie brzmi, jak będę miał krewetki to nie będę mógł nawozić roślin?

 

I na opakowaniu od nawozów pisze że nie wpływa to na ryby.

 

I sprawa żarówki, na opakowaniu pisze 11w, a na żarówce 9w, zostawić te 9w czy kupić 11w nowe?

Edytowane przez seriousspl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przed chwilą odpadł kolejny liść, wyciągnąć ją? nawożę od 2 dni, mikro i makro tylko. Dodam że chyba pojawiają mi się okrzemki ;// I tak jak pisałem żarówka to 9w czyli 0,36W na litr. Opakowanie skłamało, pisało że 11w, na żarówce 9w, teraz to zauważyłem. Kupić lepsze oświetlenie? I jutro mogę kupić EC jak to coś pomoże z okrzemkami / roślinkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie wiem, czy brałeś pod uwagę, że krewety nie przepadają za nawozami, zwłaszcza mikro ?

 

Chryste, Tomku panuj nad emocjami.

Co to za nowa teoria ?

Używam nawozów od 3lat, a krewetki idą w Polskę setkami, z kolejnych pokoleń.

Carbo Ci nie pasuje-lejesz ocet.

Teraz Micro Ci nie pasuje. Co zatem polecasz w zamian ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra.. niestety musiałem wyrzucić moczarkę, oraz ludwigię :( Woda trochę zmętniała bo trochę musiałem jednak grzebać przy podłożu, draństwo się dobrze zakorzeniło, będzie dobrze? Jutro kupuje easy carbo.

Edytowane przez seriousspl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żwir to jest zwykły rzeczny, to co miałem dać?.

 

Nie wiem czy to wina zdjęcia ale wygląda zbyt biało. Chyba, że to nie z Polski. Jeśli żwir jest o kanciastych i ostrych brzegach to nie ma nic wspólnego z rzeką. W rzekach w Polsce nie ma białego żwiru (nie licząc pojedynczych ziaren). Żwir rzeczny jest różnokolorowy w odcieniach brązu o łagodnych i owalnych kształtach. Jeśli nie zatwardza wody anie nie puszcza farby to może być.

 

Używam nawozów od 3lat, a krewetki idą w Polskę setkami, z kolejnych pokoleń.

 

U mnie easy life profito wybiło ślimaki: zatoczki, ampularie, heleny w ciągu kilku dni. Krewety zniknęły po 1,5 tyg. Miałem 70szt. Być może to było mikro, które lałem wg producenta. Wśród kreweciarzy panują różne opinie na temat nawożenia w akwariach z krewekami. Generalnie trzeba uważać co się leje i w jakiej ilości. Nie można przeginać.

 

 

 

Carbo Ci nie pasuje-lejesz ocet.

 

Z dwojga chemikaliów lepsza chemia naturalna. Przetestowałem. Leję aktualnie 4 tydzień ocet. Zaczynałem od 1ml na 80l wody przez tydzień. Co tydzień zwiększałem o 2ml. Przy dawce 5-7ml nie nadążałem z cięciem roślin.

Ocet to tani zamiennik carbo. Carbo w nadmiarze rozpuszcza rośliny. W nadmiarze podkreślam. Przykładowo 5-10ml dziennie przez tydzień. Rozpuszcza limnophilia sessiflora.

 

 

Teraz Micro Ci nie pasuje. Co zatem polecasz w zamian ?

 

Raczej zalecam lanie z rozsądkiem.

 

Dobra.. niestety musiałem wyrzucić moczarkę, oraz ludwigię :( Woda trochę zmętniała bo trochę musiałem jednak grzebać przy podłożu, draństwo się dobrze zakorzeniło, będzie dobrze? Jutro kupuje easy carbo.

 

Kolego, za dużo panikujesz, a za mało słuchasz. Zostaw w spokoju te rośliny. Daj im czas. Listek odpadnie a ty biegasz w kółko jakby patelnią w łeb ktoś ci przyłożył.  Te rośliny są do odratowania. Za chwile napiszę o ratunku.

 

 

 

Dodam że chyba pojawiają mi się okrzemki ;// I tak jak pisałem żarówka to 9w czyli 0,36W na litr. Opakowanie skłamało, pisało że 11w, na żarówce 9w, teraz to zauważyłem.

 

Znowu nie słuchasz. Zaczynam uważać, że lepiej zamknąć temat, bo nie słuchasz nas/mnie (niewłaściwe skreślić). SZUKAJ ŻARÓWKI O TEMPERATURZE BARWY 6500K, BO TAKA BARWA JEST NAJLEPSZA DLA ROŚLIN. Szukaj 11-15W ale upewnij się, że taką możesz podłączyć. Nie spal chaty!

 

Ludwigia to ten patyczek z 2 listkami po prawej ?

 

Ja swoją ludwigię kupiłem za 1,5zł w zoologicznym. Na wyprzedaży. Była pokryta nitkami i zielenicami. Odpadnięte liście, złamana. Normalnie była po 30zł. Przychodziłem i kupowałem takie rośliny z wyprzedaży... heniek, rotala i inne. Dopóki koleś nie zorientował co z nimi robie. Dziś ludwigia ma 3 samodzielne odnogi i jest pięknie wybarwiona. Zajęło mi to 8 miesięcy... Na niej uczyłem się nawozić i likwidować glony.

 

 

Podsumowując:

-daj czas na dotarcie się akwarium

-nie kombinuj , nie grzeb w akwarium

-spreparuj korzeń - pisałeś o pleśni

-nie marnuj kasy

czytaj czytaj czytaj - wysłałem linki - przeczytałeś ?

 

AKWARYSTYKA = WIEDZA + CIERPLIWOSĆ

 

JA TO SZLIFUJĘ 20LAT.

 

http://forum.superakwarium.pl/nawozenie-roslin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna-t46371.html

http://forum.superakwarium.pl/post495582.html?hilit=przepis%20na%20akwarium%20ro%C5%9Blinne#p495582

Edytowane przez tomeksup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro kupuje easy carbo, będę nawoził dziennie po 1ml razem z makro po 0,5 ml a mikro co 2-3 dni niecały 1ml. Jutro kupię rogatka zamiast ludwigi i tej moczarki, bo czytałem ze ludwigia potrzebuje więcej światła, a moczarka nie lubi dużych temp. Pleśni prawie nie ma, ale są jakby "okrzemki", nie wiem czy to rozkładająca się pleśń.

 

Tak, czytałem...

 

Tylko, że jak bym jutro poszedł, bo nową żarówkę, to sprzedawcy nie wiedzą co to jest np 6500K - mówię tutaj serio... a na opakowaniach u mnie tego NIE PISZE!

 

Tk samo na liścich kabomby, są to chyba okrzemki,.. nie przedawkowywuje oraz świecę po 7h dziennie od dzisiaj.

Edytowane przez seriousspl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Carbo w nadmiarze rozpuszcza rośliny. W nadmiarze podkreślam. Przykładowo 5-10ml dziennie przez tydzień. Rozpuszcza limnophilia sessiflora.

 

I tu się mylisz.

Rozpuszcza podawany w nadmiarach, ale nie rośliny. Może się zdarzyć, że przy dużym stężeniu rozpuści wątrobowce i np. wgłębkę.

Ale to na zasadzie rozpuszczania glonów-jest dla nich szkodliwy.

Nie dla każdych, bo lałem do 400ml z subwassertangiem dla zwalczenia nitek 2ml Carbo na dobę i nitki poszły się j..., a sub śmiga jak ta lala.

Moim zdaniem miałeś inny problem z limnophilą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 25 L akwarium i żałujesz na dobre podłoże , pierwsze co zrób to zmień to podłoże, a potem rośliny one nie nadają się do tak małego akwarium i do temperatury  ,liść dębu do twardej wody pomyłka nie ta bajka  nie chcę cię zniechęcać ale naprawdę zacznij wszystko od początku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...