Skocz do zawartości

Mieczyk hellera


Rekomendowane odpowiedzi

Moja samica mieczyka hellera atakuje samca oraz inne rybki!! nie wiem z jakiego powodu po prostu plywaja obok siebie i samica je atakuje jest dosyc gruba ale o ciazy nie ma co myslec bo nie ma tej czarnej kropki na ciele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne zachowanie zaobserwowałem u mojej największej samicy gupika,wydaje mi się że to zależy od charakteru ryby po prostu.

Co do plamy ciążowej to z takim myśleniem możesz nigdy nie doczekać się młodych,nie u każdej samicy mieczyka widać tą plamę, szczególnie gdy jest ona innej barwy niż naturalny mieczyk,bardziej patrz na brzuch samicy niż na tą plamę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ta ryba, to była transwestyta od kupna ^ ^

Ale przekształcanie płci, to chyba nie taka niezwykła sprawa. Wiele zwierząt, jak nie ma"drugiej połówki" to samo sobie wytwarza potomstwo :)

 

 

 

 

 

P.S tylko są to ryby oceaniczne, a nie mieczyki... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Michał 84

Samice mieczyka podobnie jak zresztą u innych żyworodnych mogą po jakimś czasie zmienić płeć i stać się samcami

Miałeś okazję zobaczyć coś takiego "na żywo"?

W życiu czegoś takiego nie widziałem,niech mi ktoś pokaże fotkę samicy z mieczem a potem takie rzeczy wypisuje bo jedyną samicę z mieczami i to dwoma to widziałem jak miałem mieczyki lirogony,czyli dwómiecze ale to wynikało z cechy tej odmiany a nie ze zmiany płci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...