Jump to content

Obsada 450 L pielęgnice

ZabójczyZabójca
 Share

Recommended Posts

Witam.
Proszę o pomoc w wyborze obsady do akwarium 450 l.
Interesuję mnie kilka gatunków:
- Pielęgnica meeka
- Pielęgnica miodowa 
- Pielęgnica Ramireza/Kakadu 
- Pielęgnica Zebra 
- Akara niebieskołuska
- Akara pomarańczowopłetwa
- Zbrojniik niebieski/lamparci
- Kiryski spiżowe/lamparcie ?
- Bocje wspaniałe 
Zaznaczam, że nie chce tych wszystkich gatunków w zbiorniku, bo wyszłaby z tego niezła zupa. Nie wiem, które gatunki mogłyby ze sobą żyć w zgodzie, nie mam za bardzo pomysłu ile rybek z jednego gatunku( i ile gatunków maksymalnie pielęgnic w 450 l) wrzucić do akwarium np. 6 meek, 4 niebieskołuskie? - nie wiem.
Moglibyście napisać jaką obsadę do akwa 450 l wybralibyście z tych gatunków co podałem, i po ile sztuk? Trochę czytałem o obsadach dla większych akwariów, ale są duże rozbieżności co do tego ile gatunków i ile sztuk ryb.
Jeśli macie jakieś sugestie, pomysły, proszę śmiało piszcie. Może jakieś inne gatunki pasują do wyżej wymienionych.
Z góry dzięki.

Tak mało rybek w 450 l? Myślałem, że jednak będzie trochę gęściej.

Rocio (niebieskołuskie) to są duże ryby, zebry są zaś agresywne.

W 450L (150x50dno) widzę max 3 pary średnich pielęgnic (Sajica + Miodowe + Meeka) do tego stadko mieczyków lub molinezji żaglopłetwych.

Gibbicepsa nie kupuj. Ma szybką przemiane materii, syfi i rośnie za duży na to akwarium.

Rocio (niebieskołuskie) to są duże ryby, zebry są zaś agresywne.

W 450L (150x50dno) widzę max 3 pary średnich pielęgnic (Sajica + Miodowe + Meeka) do tego stadko mieczyków lub molinezji żaglopłetwych.

Gibbicepsa nie kupuj. Ma szybką przemiane materii, syfi i rośnie za duży na to akwarium.

A jakby tak dać zamiast mieczyków Ramirezy ?

Poczytaj o wymaganiach ryb.

Planujesz połączyć małe pielęgniczki z rybami, które podczas tarła jednym ruchem je zabiją.
No i dochodzi kwestia parametrów wody- pielęgniczki de facto wolą niższe twardości, a ryby z Centralnej Ameryki są z wód twardych.