Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako, że pomysł z krabarium nie wypalił (nie mogę nigdzie dostać krabów) postanowiłem, że niedługo przerobię akwaterrarium 25l na normalne akwarium. I teraz nasuwają się 2 pytania.

  1. Czy w akwarium prostym 25l mogę trzymać parkę kolcobrzucha karłowatego? Nie będzie za ciasno?
  2. Czy mogę razem z nimi trzymać parkę raczków CPO?

Dziękuję i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na seriouslyfish znalazłem taką wzmianke 

 

You could keep a single fish in a tank as small as 12″ x 8″ x 8″ 30cm x 20cm x 20cm – 12.6 litres. If you want to keep a group more space is needed. A tank volume of 2-3 gallons per puffer is normally recommended.

 

Czyli myślę że na parkę akurat.

Edytowane przez Jankleszci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy w akwarium prostym 25l mogę trzymać parkę kolcobrzucha karłowatego? Nie będzie za ciasno?

Ja trzymam 3 sztuki w 30l- ciasno im na pewno nie jest, bo są maleńkie, nie widzę też jakiegoś zbytniego terytorializmu w ich zachowaniu, czasem jak się natkną na siebie to się ścigną. Ważne aby akwarium było w miarę gesto zarośnięte.

 

Połaczenia z raczkami nie polecam, z uwagi na to jak pływaja nie są super szybkie i myślę że raczki mogłyby zrobić im krzywdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam 3 sztuki w 30l- ciasno im na pewno nie jest, bo są maleńkie, nie widzę też jakiegoś zbytniego terytorializmu w ich zachowaniu, czasem jak się natkną na siebie to się ścigną. Ważne aby akwarium było w miarę gesto zarośnięte.

 

Połaczenia z raczkami nie polecam, z uwagi na to jak pływaja nie są super szybkie i myślę że raczki mogłyby zrobić im krzywdę.

 

Czyli jak będzie busz w akwarium to na haremik było by nawet miejsce? Raczki ponoć nie atakują innych mieszkańców akwarium. 

W akwarium na pewno będzie z 1,5 kokosa (3 połówki) i korzeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...