Skocz do zawartości

pierwszy tydzień po założeniu


SebastianL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam jeszcze kilka pytań odnośnie obsługi założonego akwarium.

1. Czy podmieniać po tygodniu od założenia wodę? Czy robi się to dopiero po zarybieniu?

2. Część roślin zaczyna padać albo ma brązowe plamki, jakby gniły liście ( lub je gubią)...co  to jest?

3. Czym czyścicie szybę od wewnątrz?

4. Czy dodawać znowu bakterii startowych ( w sklepie radzili mi dodać na początek i po tygodniu)

5. Czy oprócz podłoża pod żwirkiem nawozić jakoś roślinki? Jak to znoszą ryby?

 

Akwarium 54L, światło T8, filtr Sunsun ( do wymiany ale póki co jest ten - 450L/h), grzałka z termostatem. Temp w granicach 24-26. Wywaliłem ceramiczną jaskinię i troszkę roślin bo mówiliście że jest za dużo.

Obsada ma być: ławiczka neonów inesa, 1=1 ramirezki i kiryski lub otoski. Myślałem tez o dodaniu krewetek

 

Jakieś jeszcze sugestie?

Przy okazji zapytam...ryby za dwa tygodnie wpuszczać wszystkie na raz czy jakoś partiami?post-18433-0-45678600-1382282789_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przed zarybieniem.

2. Okrzemki/aklimatyzacja.

3. Kartą bankową, czyścikiem, gąbką.

4. Nie, musi samo dojrzeć, rób testy NO2 i NH3/NH4 ma wynosić zero.

5. Jak trzeba-nawozić (przeczytaj podklejane tematy w dziale z roślinami), dobrze jeżeli jest w odpowiednich proporcjach do niej.

6. Gdzie jest piasek dla ramirezek?

7. Białe kamienie nie zatwardzają wody?

8. Partiami najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mierzyłem twardości :( i bardzo nie chciałbym z nich rezygnować a inne  jakoś mi sie nie bardzo podobają albo mocno żółkną. Te też nie są idealnie białe, raczej jasno szare w wodzie.

Piasku nie będzie, no chyba że nasypię na ten biały pas żwirku...a może są jakieś inne rybki, które wpasują się w ten zestaw a nie wymagają piasku?

Podmiany robię 1/3 zbiornika tak?

Edytowane przez SebastianL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...