Skocz do zawartości

rybka zgineła w filtrze. czy wam też się to zdarzyło?


Rekomendowane odpowiedzi

witam, kurde jestem w szoku, moj Danio pręgowany zginął w filtrze, został zmielony na miazgę :o nie wiem jak tam wpłynął ponieważ był dośc duzy a napewno wiekszy niż średnica otworu w filtrze przez który wylatuje powietrze i nie jest to lekki prąd. jak to się stało i dlaczego??? :o co mam zrobić z woda teraz? jest strasznie zamulona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze zrobiłbym trochę większą podmiankę niż zwykle ;)

danio optycznie wydają się duże ale nawet większe osobniki (bez płetw) są b.smukłe ;)

i sprawdź filtr, może wkład gdzieś się obsunął i go wcięło :(

danio jest raczej za szybki żeby filtr go wciągnął ;)

na moje oko jak go wciągało był już nieżywy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak widziałam, chwile wczesniej jak wróciłam z pracy to sypnełam jedzonka. rybka żyła bo jadła. połaziłam po domu chwile i usiadłam przed TV, po chwili usłyszałam filtr bo zaczął głośno pracować i mnóstwo metnej wody która leciała z filtra, szybko podeszłam no i widziałam jak tylko kolory tam wirowały juz :| niechcę zeby sytuacja się powtórzyła :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się tak samo stało z neonem...

ale on miał postrzępione płetwy, nie umiał pływać i też go jakoś wciągło, po chwili tylko mętna woda z filtra i jego szczątki. Więc, albo był martwy, albo miał coś z płetwami, ale to powinieneś zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze był chory (tylko na co??) dość dużo czasu spedzam na obserwacji rybek i nie zauważyłam nic podejrzanego, płetwy były całe i pływał tak jak reszta, nie wyglądał na osowiałego dlatego tak bardzo mnie to dziwi :o może poprostu był to nieszczęśliwy wypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki dokładnie mam filtr http://www.zoolandia.pl/sklep/aquael,fa ... ,3976.html

jedyny wiekszy otwór to ten własnie tam na górze filtra, nigdzie indziej nie ma możliwości zeby wessało rybkę, no i własnie tam z tego otworu zapiernicza powietrze dość mocno więc nawet jesli rybka byłaby martwa to jak mogłoby ja tam wciągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...