Skocz do zawartości

Brązowa galareta we wszystkich filtrach.


macin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z filtrami. Mianowicie gąbka (jedna, reszta to ceramika i matrix) w kubełku (unimax 250), gąbka w skimmerze (eheim skim350) oraz wata w mechaniku (aquaszut 750) bardzo szybko zarastają taką brązową mazią - węże również. Po tygodniu przepływ w kubełku drastycznie spada (po 2-ch tygodniach gąbka jest cała w galarecie), a po 2-ch spada praktycznie do kilkudziesięciu l/h. Skimmer po 3-ch dniach trzeba czyścić bo nie ma przepływu. Wewnętrzny po ok. 4-ch dniach. Kubełek i węże co tydzień. Jest to strasznie upierdliwe. Podejrzewam, że to glony, ale w takich ilościach żeby zatykać filtry? Od czego taka ilość glonów w filtrach?

Na wszystkie pytania odpowiem bo nie wiem nawet co może być przydatne do diagnozy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 144 litry. Wystartowało 10.08.2013.
Obsada:
Neon Czerwony - 15
Razbora Galaxy - 15
Gurami Czekoladowy - 3
Otosek - 6
Krewetki - 40

Rośliny:

Hydrocotyle leucocphala
Crynium calamistratum
Alternanthera rosaefolia
Pogostemon erectus
Vallisneria
Pogostemon octopus
Microsorium mini
Bolbitis heudelotti
Eleocharis acicularis
Anubias nana mini
Anubias mini gold
Staurogyne
Lobelia cardinalis
Pogostemon helferi
Crypto parva
Lilaeopsis brasiliensis

Podłoże: Aquasubstrate II+

Filtracja:
Aquael unimax 250, Aquaszut 750 turbo, skimmer Eheim dkim350

Oświetlenie: 2x39W od 9 do 16
Woda temp. 25, podmiany 20%/tydzień w soboty :
PH 7
Gh - 8
Kh - 3
NO3 10 (zeszły tydzień mocne 10)
NO2 0
PO4 - 0,05
Fe - 0,05

Nawożenie dzienne przez ostatnie 2 tygodnie:
Easy carbo 6ml
B&G Iron 2ml
Easy fosfo 2ml
Easy potas 2ml
Easy profito 0ml
Easy nitro 0ml

Problem występuje praktycznie od 2 tygodnia akwarium. Dzisiaj przepływ w kubełku jest znikomy i jutro przy podmianie trzeba znowu czyścić wszystko. Jak wyłączę filtr i włączę to z wylewki leci syfek w postaci glonów (takie białawe glutki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za post pod postem

Właśnie wyczyściłem wszystkie filtry i zauważyłem że te chyba glony są w postaci takich białych glutów i dopiero później się przebarwiają. Jak wyłączę i włączę filtr to wylatują białe strzępy glonów. Jak je wyciągnę to jest galaretka a w akwarium wygląda jak zbiór białych nitek. I to właśnie to zarasta momentalnie wszystkie filtry i węże. Może spróbować wstrzymać się na tydzień z nawożeniem? Przed podmianą robiłem testy i wyszły tak jak ostatnie.

Edytowane przez macin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...