Skocz do zawartości

Pierwsze akwarium, 72L Azja ? Potrzeba ocena obsady.


Thunder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zakładam swoje pierwsze akwarium, planuję iść w kierunku Azji. Akwa jeszcze nie zalane, bo czekam na roślinki, ale trzeba już pomyśleć o obsadzie żeby nie popełnić błędu.Takie ryby planuję w akwarium, proszę pisać jak jest źle, bo ja się na ty, nie znam, wiem tyle ile wyczytałem. 

 

 

Razbora klinowa ~15 sztuk ? 

Prętnik karłowaty 1+2  (jedna samica 2 same mają być?)

Piskorek ~5 sztuk 

 

Czy coś takiego ma sens? Może któregoś gatunku może być więcej lub mniej ? 

Proszę też o wasze propozycje. 

 

I czy te rybki jest łatwo kupić w klepie i jakie mogą być ich koszty? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"1+2" oznacza zawsze 1 samiec i 2 samice, nie na odwrót. I w takich proporcjach możesz mieć prętniki.

15 razbor ok.

Piskorków daj 6.

Pamiętaj, że na dnie koniecznie(!) piach, żeby piskorki się nie pokaleczyły.

Ogólnie obsada jest dobra, jeśli chodzi o Azję.

 

Za jakiś czas jak ryby się zaaklimatyzują możesz pomyśleć nad jakimiś krewetkami, np. Amano.

 

Te ryby są łatwo dostępne. Cena razbor i piskorków to ok 4zł, a prętnika ok 7zł.

Edytowane przez szymx007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten żwir jest dla piskorków z gruby. Niektóre ryby wymagają piachu na dnie.

Jeśli nie chcesz zmieniać podłoża może po prostu jako stworzenia denne weź większe stadko jakiś krewetek.

 

Ewentualnie bocje karłowate. Tylko one wymagają długości akwa przynajmniej 70cm, a nie podałeś wymiarów swojego zbiornika.  No i nie jestem pewien czy zwykły żwirek jest dla nich odpowiedni. Chyba tak, ale 100% pewności nie mam. Może ktoś inny będzie wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...