Skocz do zawartości

Zdychanie rybek.


Damianos1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mam pytanie na temat zdychania rybek. Oto mój problem. Dbałem o ryby , wlewałem multiminneral santial aquaflorin potassium do akwarium żeby dać  rybom witaminy i żeby mi roślinki ładnie rosły wszystko piękie tylko ryby zdychały. Karmiłem reguralnie wymieniałem wodę co 2 tygodnie + czyszczenie filtra. Ryby nadal zdychały. Wkońcu nerwy wzieły górę bo zostały mi 3 gupiki... Przestałem o nie dbać tylko karmiłem. Ryby odziwo nie zdychają... Nie mówcie że co ze mnie za czlowiek ze nie dbalem o akwa ale mi pozdychalo tyle ryb że szkoda gadać. Czy to wina środków? Czy może zbyt częsta podmiana wody? Od kiedy tylko ryby karmię nic im sie nie dzieje. A jak wcześniej wlewałem środki , podmieniałem wodę to zdychały...

 

  

Regulamin 6.1 

Gagatek 

Edytowane przez Gagatek
Przeniosłam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takim opisie nikt ci nie pomoże, bo nie zatrudniamy tu wróżbitów. Opisz dokładnie zbiornik, jakiej wielkości, jakie oświetlenie, filtracja, jak długo działa, jakie były ryby, ile lałeś preparatów, jaką masz wodę, po prostu wszystko co tylko ci się przypomni. Wyżej,  na stronie masz "Jak zadawać pytania". Przeczytaj i popraw swój post do wymogów forum.

Edytowane przez sevek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Twoje pierwotne zabiegi były powodem zdychania ryb. Dopiero jak ich zaprzestałeś akwarium dojrzało i rybki znalazły się w odpowiednich warunkach.

Właśnie teraz dbasz o akwarium, a nie wcześniej (tylko za długo tak nie dbaj jak teraz bo również rybki będą zdychały).

Poczytaj o cyklu azotowym.

Może na początek tutaj http://forum.superakwarium.pl/forum-30/announcement-4-ciekawe-tematy-zajrzyj-koniecznie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o preparaty tylko o Twoje czynności. Akwarium się nie myje, nie czyści. Należy te czynności robić tak jak należy by równowaga biologiczna nie została zachwiana. Wyczyszczenie wszystkiego zabija bakterie które są pożyteczne i przerabiają szkodliwe dla ryb związki na mniej szkodliwe.

Preparaty należy używać z rozwagą i umiejętnie. Często używa się ich niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...