Skocz do zawartości

ludwigia


Rekomendowane odpowiedzi

mam zapytanie dotyczące wybarwiania się tej roślinki, kupiłem ją to była bordowa, rośnie bardzo szybko ale nowe liscie są zielone. Czy toz alezy od swiatła jest go za mała czy za dużo?? i czy może być gęsto posadzona?? wieczorem wkleję zdjęcia.

 

Zbiornik własnej roboty ma około 40l wody. wysokość wody 24 cm. powierzchnia w kształcie trapezu + prostokąta.

 

podłoże

Aquael Acti Substrat 3 litry. Podłoże dla roślin. - warstwa 1,5 cm.

Filtus Floran warstwa 2-3 cm

 

oświetlenie

świetlówka 15W w 438mm Colour line firmy Juwel

planuje jeszcze jedną ale dopiero w przyszłym tygodniu

 

technika CO2

Puszki plantis 3 x dziennie napełniam dyfuzor

 

Co jest potrzebne by taka ludwigia pięknie wyglądała?? Jakieś nawozy, ile świetlówek dokupić?? a może dyfuzor z CO2 kolo niej dać??

 

 

parametry wody

temperatura 25 stopni

Ph nie wiem ale jest CO2 ( szyszki olchy i korzeń słyszałem ze to zmiękcza wodę)

stężenia N03 i N02 w normie w sklepiku mi mierzyli p

 

preparaty

JBL ferropol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwone rośliny wymagają więcej lumenów

Nosze się z zamiarem dokupienia oświetlenia polec mi jakąś świetlówkę niestety mogę w ta półkę wsadzić tylko 15W lub 2x 15 W?? czy mozna przesadzić ze światłem??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym dał power-glo + sylvania gro-lux.

 

ale to dodatkowo do tej 15W w 438mm Colour line firmy Juwel?? czy zamiast? jaka mam dołożyć do tego juwela??

 

Dołączona grafika

 

nie jest za gęsto posadzona?? wolałbym żeby nie gubiła listków?? mocna ona jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiatło to raz... 8w lub nastepna 15w zalatwia sprawe choc przy 15 mozesz miec problemy z glonami jezeli przesadzisz z nawozeniem... Gro Lux plus 865/965 lub Aquarelle plus 865/965.

Dwa... Żelazo i potas... K2SO4 plus jakis chelat Fe2+...

 

dolewam JBL ferropol to chyba dobry nawóz głownie zelazo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...