Skocz do zawartości

Budowa filtru kubełkowego


Kirysio123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Ja się swego czasu zastanawiałem nad poprawą wydajności kubła - przyszła mi wtedy myśl dość szalona - zastosowanie małej pompy zęzowej - ich wydajność to ok 3000-5000l/h - może komuś też to przyszło do głowy i zmontował coś takiego? Oczywiście dochodzi tu sprawa wytrzymałości takiej pompy - może dobrej jakości pompa nie przegrzeje się przy ciągłym chłodzeniu wodą przy pracy 24/7. W tym pomyśle nie liczyłem kosztów ale na pewno sama pompa to koszt ok 100 -150zl jednak wydajność nawet 3000l/h rzeczywistego przepływu obsłużyłby pewnie zdecydowaną większość baniaków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jaki powinien być optymalny przepływ przez kubeł aby bakterie się w nim utrzymały i robiły robotę? Załączyłem niedawno Eheima 2250 i patrząc na jego moc mam wrażenie, że bakterie trzymają się tam złoża "rękoma, nogami i zębami" ;) W kuble mam w większości różnej gradacji keramzyt i trochę ceramiki. Na wlocie siedzi gąbka, ale wąż ma cal średnicy, więc ssie i tak konkretnie.

 

PS. Co to jest pompa zęzowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa która pompuje wodę z zęzy :) A tak już bardziej przystępnie - pompa wody (lub innego płynu - paliwo, itp) którą można włożyć do wody, włączyć i pompuje wodę 

 

najmniejsza jaką znalazłem na allegro: 

 

http://allegro.pl/pompa-pompka-zezowa-do-wody-lodki-12v-caravan-i3667525555.html

 

A co do samego przepływu - ważna jest też średnica kubła - jak będzie szeroki - nawet duży przepływ rozkłada się na dużą powierzchnię - czyli szybkość przepływu na jednostkę powierzchni spada by wzrosnąć na wylocie z filtra. 

Edytowane przez karwos00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...