Skocz do zawartości

Jak NIErozmnożyć ryb?


Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie wiadomo, że część gatunków ryb akwariowych powinno hodować się w tzw. "haremach" czyli po kilka samic przypadających na jednego samca. Tak jest też w przypadku gupików. Wiadomo jaką tendencję do rozmnażania mają te ryby (ewentualnie molinezje i inne podobne). A co jeśli nie chcę aby rybki w akwarium mi się rozmnażały? Czy np. mogę trzymać w akwarium 6-7 samców gupika i żadnej samicy? Albo 5 molinezji ostroustych ale tylko panów bez panienek? Czy te ryby jakoś strasznie mogą ucierpieć po takiej modyfikacji obsady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie,ryby żyworodne zjadają swoje potomstwo,więc problemu nie ma.Co do trzymania samych samców to powiem tak ale niedawno miałem taki przypadek iż jeden samiec gupika zabił drugiego,a więc w sytuacji gdy samce nie zajmują się samicami ciężko określić ich zachowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował wpuścić 1 lub 2 (w zależności od wielkości akwa) samice bojownika. Co prawda u siebie mam harem bojowników i to skutecznie redukuje nadmiar narybku. Mam ramirezy które składają ikrę na kamieniach na dnie i ten problem rozwiązuje się jeszcze szybciej gdyż kirysy a w zasadzie ich liczebna przewaga skutecznie redukuje ikre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

opisze tak po krótce co mnie kiedyś się przytrafiło.... kolega mój lkfidowal akwa i rozdal wszystkie rybki znajomym a na koniec zostaly mu 2 czerwieniaki, i do czego zmieżam. wziołem te czerwieniaki i moge Cię zapewnić ze jak kupisz sobie 2 takie niszczyciele to nawet jeśli cos Ci się rozmnoży to daje temu góra 2 no może 3 dni ;))

 

Obecnie nie mam juz tych rybek zamieniłem je w zoologicznym na kakadu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...