Jump to content

Jak NIErozmnożyć ryb?


Recommended Posts

Ogólnie wiadomo, że część gatunków ryb akwariowych powinno hodować się w tzw. "haremach" czyli po kilka samic przypadających na jednego samca. Tak jest też w przypadku gupików. Wiadomo jaką tendencję do rozmnażania mają te ryby (ewentualnie molinezje i inne podobne). A co jeśli nie chcę aby rybki w akwarium mi się rozmnażały? Czy np. mogę trzymać w akwarium 6-7 samców gupika i żadnej samicy? Albo 5 molinezji ostroustych ale tylko panów bez panienek? Czy te ryby jakoś strasznie mogą ucierpieć po takiej modyfikacji obsady?

Link to comment
Share on other sites

dokładnie,ryby żyworodne zjadają swoje potomstwo,więc problemu nie ma.Co do trzymania samych samców to powiem tak ale niedawno miałem taki przypadek iż jeden samiec gupika zabił drugiego,a więc w sytuacji gdy samce nie zajmują się samicami ciężko określić ich zachowanie...

Link to comment
Share on other sites

Ja bym proponował wpuścić 1 lub 2 (w zależności od wielkości akwa) samice bojownika. Co prawda u siebie mam harem bojowników i to skutecznie redukuje nadmiar narybku. Mam ramirezy które składają ikrę na kamieniach na dnie i ten problem rozwiązuje się jeszcze szybciej gdyż kirysy a w zasadzie ich liczebna przewaga skutecznie redukuje ikre.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

opisze tak po krótce co mnie kiedyś się przytrafiło.... kolega mój lkfidowal akwa i rozdal wszystkie rybki znajomym a na koniec zostaly mu 2 czerwieniaki, i do czego zmieżam. wziołem te czerwieniaki i moge Cię zapewnić ze jak kupisz sobie 2 takie niszczyciele to nawet jeśli cos Ci się rozmnoży to daje temu góra 2 no może 3 dni ;))

 

Obecnie nie mam juz tych rybek zamieniłem je w zoologicznym na kakadu ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...