Skocz do zawartości

W akwarium pojawiły sie maleńkie krewetki....


ankha999
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Wczoraj rano zauważyłam, że moje czerwone krewetki doczekały się potomstwa. Oczywiście miłe to zaskoczenie, dojrzałam 4 kilkumilimetrowe kreweciątka, siedzą biedaki na gąbce od filtra, wchodzą w szpary gąbki. Pytanie moje brzmi: czy powinnam zakupić jakiś kotnik aby je uchronić przed potencjalnym niebezpieczeństwem? jak się nimi zajać? bardzo bym chciała by przeżyły, proszę o jakieś informacje co robić? 

Pozdrawiam serecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki posiadasz filtr ? Jaka wielkość akwarium ?

 

najlepiej kupić filtr pat mini, nie jest drogi i krewetki są bezpieczne

 

 

Moje akwarium 60l posiada filtr właśnie pat mini aquael. Myślę, że filtr sam w sobie nie będzie zagrożeniem,bo skoro już siedzą tam jakiś czas to pewnie znaczy ,że im tam dobrze:) nie wiem tylko czy nie ma zagrożenia ze strony ryb (neony, razbory)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje akwarium 60l posiada filtr właśnie pat mini aquael. Myślę, że filtr sam w sobie nie będzie zagrożeniem,bo skoro już siedzą tam jakiś czas to pewnie znaczy ,że im tam dobrze:) nie wiem tylko czy nie ma zagrożenia ze strony ryb (neony, razbory)

 

 

Krewetek w kotniku nie zamkniesz, a skoro wybrałeś taką obsadę to musisz się liczyć z tym, że stracisz część krewetek. Również posiadam neony jednak nie widzę, żeby populacja krewetek się zmniejszyła, jeżeli posiadasz red cherry i dużo roślin, dadzą sobie radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznijmy od tego jaka jest obsada akwarium i jak jest ono urządzone ( fotka ) ;)

http://www.superakwarium.pl/galeria/view.php?gallery=3298&photo=1&sort=points

jakiś czas temu dodałam zdjęcia mojego akwarium (zgodnie z radami zmieniłam tło na czarne) jesli chodzi o obsadę to w tej chwili 7 neonów, 7 razbora klinowa, 3 danio (przygarnięte od kolegi który likwidował akwa), 4 amano, 2 red, kilka helenek

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.superakwarium.pl/galeria/view.php?gallery=3298&photo=1&sort=points

jakiś czas temu dodałam zdjęcia mojego akwarium (zgodnie z radami zmieniłam tło na czarne) jesli chodzi o obsadę to w tej chwili 7 neonów, 7 razbora klinowa, 3 danio (przygarnięte od kolegi który likwidował akwa), 4 amano, 2 red, kilka helenek

pozdrawiam :)

 

Danio są strasznie ciekawskie, mogą zjadać maluchy, neony u mnie w akwarium w ogóle się nie interesują krewetkami, masz dużo roślin wiec powinny sobie dać radę. jeżeli chcesz zachować wszystkie krewetki musisz urządzić im drugi zbiornik lub pozbyć się ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...