Skocz do zawartości

Reanimacja cieknącego akwarium


MCU
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem rozszczelnione akwarium 90x30x30 szkło 8mm . 
Po zlokalizowaniu przecieku ciekło dno akwarium, musiałem usunąć stary silikon i usunąłem go na całej długości szyby jednego boku łączącego się z dnem , pozostałe 3 boki są szczelne a dno jest naklejone na boki akwarium. Sprawdzałem dokładnie wszystkie spoiwa i nie widzę aby się rozszczelniły ani nie widzę oznak takich ku temu.
 
Akwarium jest tak sklejone ,że od środka w miejscach sklejenia jest minimalna wystająca warstwa silikonu nie wiem jak to opisać ale pewnie wiecie o co mi chodzi . Ktoś to bardzo estetycznie skleił dlatego chcę całe akwarium wzmocnić silikonem przed ewentualnym odpukać dalszym rozszczelnieniem akwarium . 
 
Powstały pytania:
 
Czy skleić tylko ten bok gdzie usunąłem silikon a pozostałe spoiwa łączenia dna z bokami zabezpieczyć nową warstwą silikonu oraz  wzmocnić nowa warstwą silikonu  łączenia bocznych szyb ?
 
Czy odkleić całe dno i na nowo skleić oraz wzmocnić nowa warstwą silikonu  łączenia bocznych szyb ?
 
Ile silikonu kupić na taką renowacje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem dwa pierwsze pytania, ale wiem jedno. Najlepiej będzie pozbyć się starego silikony i dać nowy, gdyż silikon akwarystyczny nie przyklei się tak dobrze do innego (starego) silikonu jak do czystej odtłuszczonej szyby. Ile silikonu potrzeba? Bardzo mało. Wbrew pozorom wystarczy go około 200-300ml. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że chcę skleić silikonem tę stronę akwarium gdzie był przeciek, czyli dno z szybą z tego miejsca gdzie na całej długości (90cm) szyby usunąłem silikon i na wszelki wypadek poprawić silikonem pozostałe miejsca łączenia się szyb z dnem akwarium od wewnątrz + miejsca łączenia się szyb bocznych z czołowymi   Zrobić taki jakby garb - klin łączący  szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCU silikon akwarystyczny jest na prawdę bardzo wytrzymały i jeśli został poprawnie położony co wynika z tego, że nie przecieka nie ma takiej potrzeby. Niby im więcej tym lepiej, ale za dużo to też źle. Trzeba trzeba znaleźć złoty środek którym jest to co zapewne masz teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczelność możesz sprawdzić już po około 10h, ale przez 24h silikon może jeszcze wydzielać do wody jakieś niepożądane substancje więc lepiej poczekać tyle ile zaleca producent. W większości przypadków jest to 24h.

 

W większości przypadków czas schnięcia silikonu zależy od grubości zastosowanej warstwy. A przy wartości 24h jest zazwyczaj jeszcze dodane 2mm. Pełne utwardzenie może trwać nawet do tygodnia.

Następnym razem byłbym ostrożniejszy w udzielaniu rad które mogą się skończyć dla kogoś zalaniem mieszkania. /ahr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...