Jump to content

MCU

Użytkownik
 • Content count

  55
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

MCU last won the day on July 4 2013

MCU had the most liked content!

Community Reputation

3

About MCU

 • Rank
  Forumowicz
 • Birthday 12/06/1975

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.jmmedia.pl

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Bydgoszcz
 • Zainteresowania
  Moje hobby to majsterkowanie!
 1. MCU

  Kulki gliniane lub G-T

  Jaki torf dałeś? przepis masz tu wystarczy poszukać http://forum.superakwarium.pl/topic/5635-kulki-gliniano-torfowe-pytanie-do-przepisu/
 2. MCU

  skalar

  Ja nie odławiam jak im się uda odchować to będzie dobrze jak nie to mówi się trudno.
 3. MCU

  2 000 l dla altumów - fotorelacja

  A jak sobie radzisz z odmulaniem dna bo pewnie po jakimś czasie trzeba będzie to zrobić ?
 4. MCU

  skalar

  W sumie to było pierwsze tarło wszystkich 3 skalarów , do tego podwójne i sam przypadek ciekawy trójkąta . tu krótki filmik
 5. MCU

  skalar

  Nie zależy mi na młodych , i tak juz jednej ikry nie ma druga się jeszcze trzyma.
 6. MCU

  skalar

  Nie chciałem zakładać nowego tematu , mam 3 skalary z czego 2 okazały się samicami i teraz taka sytuacja że naraz składają ikrę w przeciwnych rogach akwarium samiec pływa raz do jednej raz do drugiej . Ogólnie mam zwałę z gościa, ale jak na razie daj rade Miał już ktoś taką sytuacje ? Zawsze myślałem ,że skalary dobierają się w pary a tu trójkącik .
 7. MCU

  Szafka pod 2 akwaria

  Nóg nie ma stoi na płycie 18 mm . Blat klejony z dwóch 18
 8. MCU

  Szafka pod 2 akwaria

  Szafka skończona pod 2 akwaria skończona ,przy okazji zrobiłem drugą pod 300 l zdjęcia tej dam później jeszcze drzwiczki i szuflady muszę założyć.
 9. MCU

  Szafka pod 2 akwaria

  Trochę rozmawiamy o innym projekcie , mam szafkę zrobioną z pierwszego posta
 10. MCU

  Szafka pod 2 akwaria

  Mam do usztywnienia teownik z odzysku o grubości 4 mm , wysokość i szerokość 4 cm trochę zardzewiały ale to da radę wyczyścić i pomalować lub profil o kształcie prostokąta 2 cm na 3 cm i o grubości 1 mm. Co lepiej dać do tej szafki? Czy wystarczy przykręcić teownik lub profil do blatu (3,6 cm ) od boku do boku czyli na długości 105 cm.
 11. MCU

  Szafka pod 2 akwaria

  Dam blat kuchenny jak gdzieś znajdę taki kawałek jak nie to zrobię z blat 2 płyt 18 mm i z przodu dam na całej długości kątownik i zamaskuje go maskownicą od światła.
 12. MCU

  Szafka pod 2 akwaria

  Dzięki za szybka odpowiedz i porady. Niestety dłuższe akwarium musi być na dole bo nie mam do niego pokrywy , mam belkę oświetleniową ale można ją tylko zamocować w taki sposób że musi być przykręcona do np. blatu tej szafki. A jak by dać blat kuchenny na górę by było lepiej albo podwójną płytę 18 ?
 13. MCU

  Szafka pod 2 akwaria

  Witam, Planuję zrobić szafkę pod 2 akwaria , wysokość 60 cm , szerokość 41,8 cm , długość 108,6 . Na górze będzie stało akwarium 70 l wymiar wysokość 25 cm , szerokość 35 cm długość 80 cm na dole akwarium o wymiarach wysokość 30 cm szerokość 30 cm długość 92 cm , w oby dwóch akwariach są filtry kaskadowe , dlatego długość szafki jest większa. Cała szafka będzie zrobiona z płyty o grubości 1,8 cm , boki , tył , blat i spód szafki. Dolne akwarium będzie stało jakieś 7 cm nad podłogą półka ta będzie dodatkowo podparta na wyciętych z płyty podpórkach , wymiary będą takie jak długość i szerokość szafki wysokość 5 cm + grubość płyty. Teraz pytanie czy pod ciężarem górnego akwarium blat się wygnie czy mogę być spokojny ? załączam rysunek szafki
 14. MCU

  Jaka ziemia do akwarium?

  Możesz dać ziemie z kretowiska , tylko trzeba ją przesiać przez sitko.
 15. MCU

  Reanimacja cieknącego akwarium

  Sklejone niecałe 60 ml silikonu poszło , po 24 h sprawdzę szczelność czy lepiej po 48h?
×