Skocz do zawartości

Malawi z ... Akarą?


LuraosPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę założyć akwarium typu malawi. Obsadę już mam (chyba), bo nie jestem jej pewien, ale najpierw może o zbiorniku. Zbiorniczek jest to typowe 112L 80x35x40, oświetlenie 2 x 20W, podłoże to piasek kwarcowy o dość małej granulacji a wystrój to łupek filitowy, chwilowo brak jakichkolwiek roślinek. Mam zamiar dodać microsorium thin leaf i może coś jeszcze, ale nie o tym tu teraz. 

Parametry wody jeszcze troche się wahają, ale jest to mniej więcej:

temp. ok. 26-27 stopni C

pH 7,5

(więcej testów niestety jeszcze nie mam)

Co do rybek, to mam:

Labidochromis caeruleus odmiana niebieska 2szt.

Labidochromis caeruleus odmiana żółta 4szt.

Pielęgniczka Akara 2szt. (dobrana parka która dochowała się już potomstwa)

 

Pytanie moje jest odnośnie akar. Czy mogą one żyć w takim zbiorniczku wraz z pyszczakami.. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 112l co najwyżej 1+3/4 jakiejś małej mnbuny.Połaczenie z Akarą nie wchodzi w grę.Lepiej przeznaczyć ten zbiorniczek na inny biotop.Może muszlowce z Tanganiki?Pooglądaj,przemyśl,bo Malawi w takim zbiorniku nie daje pełni wrażeń,chyba że planujesz powiększenie litrażu.

Ph trzeba podnieść.Najważniejsze testy dla Malawi to:NO2,NO3,GH,KH,PH.Jeśli jednak zdecydujesz się na Malawi,to należałoby wymienić obsadę na mniejszą.

Rozumiem,że wpuściłeś ryby do nie ustabilizowanego biologicznie zbiornika :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,że wpuściłeś ryby do nie ustabilizowanego biologicznie zbiornika

Ryb jeszcze nie wpuściłem. żyją sobie one z ustabilizowanym innym zbiorniku i czekają.. a co do pyszczaków i litrażu, to litraż będę chciał zwiększyć, ale to jeszcze nie teraz. Puki co pyszczaki są młode i male (ok 5-6cm) więc chyba nie pogniewają się za 112L 

Edytowane przez LuraosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...