Skocz do zawartości

Korzeń ?!


lilith000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że tematów jest ale znalazłam bardzo ładny korzeń nie wiem niestety skąd pochodzi znalazłam go wracając z plaży jakieś 10 minut drogi od niej przy ulicy... Lokalizacja ta mnie trochę martwi, choć korzeń wygląda bardziej na przyniesiony tam jest obdarty z kory i równo odcięty (takiego go już znalazłam) ma ciekawy kształt ale nie wiem czy taki się nadaje (oczywiście po odpowiednim przygotowaniu). Proszę pomóżcie.

 

 

 

 

Jakby się strona nie otworzyła to dodaje link ze zdjęciami : 

http://www.4shared.com/photo/4eI0aALL/korze2__1_.html

 

post-18349-0-78877400-1380129834_thumb.jpg

post-18349-0-13049000-1380129843_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie wygląda na iglaste. Raczej na jakieś owocowe lub dąb. 

Edit:

Napisz jeszcze koło jakich drzew leżał.

Leżał koło liściastych ale nie wiem jakich dokładnie. Korzeń wygląda jak by był przez kogoś wycięty i oskrobany z kory, więc wydaje mi się że znalazł się tam przypadkowo . Włożyłam go do wrzątku ale nie odbarwia on wody ani nie wypływa, w sumie nie wiem jakie jeszcze w skazówki mogę dodać do zidentyfikowania go :<  

Edytowane przez lilith000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję za odpowiedz, korzeń już kilkakrotnie wygotowałam teraz nadal się moczy ale mam pytanie co do soli bo słyszałam że musi być nie jodowana, a nigdzie nie mogę takiej znaleźć. Czy mogę użyć zwykłej jodowanej czy może lepsza by już była sól akwarystyczna? (Choć nie wiem czy ona w ten sposób działa )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję za odpowiedz, korzeń już kilkakrotnie wygotowałam teraz nadal się moczy ale mam pytanie co do soli bo słyszałam że musi być nie jodowana, a nigdzie nie mogę takiej znaleźć. Czy mogę użyć zwykłej jodowanej czy może lepsza by już była sól akwarystyczna? (Choć nie wiem czy ona w ten sposób działa )

We wszystkich Auchan'ach jest sól niejodowana z Kłodawy1,5kg zielone opakowanie. Ja kupuje do wylęgu artemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...