Skocz do zawartości

Red Oscar i brudne akwarium?a moze rosliny?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.to moj pierwszy post na tym forum i od razu pytania.Jezeli ktos znajdzie chwilke i bedzie chetny do pomocy to bede wdzieczny.

Zaczne od opisu zbiornika:

Obsada:Pielegnica Pawiooka Red Oscar 2 szt (ok 12cm)

pojemnosc 240l

Filtr: Aqua Nova NCF 600 oraz Aquaszut TurboN 750

Podloze:czarny zwirek bazaltowy

Ozdoby: łupek szarogłazowy i gnejs.

Rosliny:Anubias (nie wiem jaka odmiana) oraz nurzaniec.

Moje pytanie (a wlasciwie pytania) to:

od jakiegos czasu pojawia mi sie brązowy oraz zielony  nalot na tylnej scianie akwarium ale tylko w okolicach deszczownicy podlaczonej do filtra zew.Od jakiegos czasu rowniez zauwazylem ze woda mi metnieje.Filtry pracuja pełna moca.czy powodem moga byc rosliny?czy wogole sa potrzebne w akwa z pawiookimi?Temperatura wody to 28st.Ph 7,5.tylko take parametry  zmierzylem.wode pomieniam raz w tygoniu ok 40 litrow.

Od kilku dni rybki zakotwiczyly w okolicy jedego kamienia i tak jakby go "lizaly".czy to przygotowanie do tarła?ryby sa strasznie zarloczne.karmie je suchym pokarmem Hikari oraz mrozonymi krewetkami o stynkami.karmione sa 3 razy dziennie ale napewno nie przekarmione.strasznie brudza.co mozecie polecic do czysczenia dna akwarium?

Dziekuje wszystkim chetnym za pomoc.pozdrawiam

 

 

Regulamin 6.1. Zapoznaj się z nim, po to go akceptowałeś, żeby go przestrzegać. Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przymałe do tarła te rybki? Nie mam pawic ale tak mi się wydaje. Poza tym temperatura nie jest przypadkiem za wysoka? Karmiłbym je raz dziennie, wtedy bankowo mniej by srały, ergo, wodę miałbyś bliżej kultury.

 

Roślin nie potrzebujesz, ale nie wyrywaj ich, zrobią to ryby jak będzie im się nudzić :) Co do czyszczenia to dno odmulić z kupek trzeba, jeśli przekarmiasz to częściej niż raz na tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr zewnętrzny masz trochę za słaby - maksymalnie do 150l jak podaje producent, co też pewnie wartością zawyżoną.

Duże pielęgnice takie jak pawiookie wymagają sporej nadfiltracji - jak sam napisałeś "strasznie brudzą". Do tego akwarium to takie minimum dla pary pawiookich, chociaż niektórzy twierdzą, że to za małe akwarium.

Jeżeli masz możliwość, pomyśl nad zmianą filtra kubełkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, piasek za 7zł - 25kg. Kup 2 opakowania, daj im dużo piachu, płaski kamień na nim i gdzieś korzonek - niech mają jak najwięcej miejsca.
Ryby karm raz dziennie i nie codziennie (mam nadzieje, ze nie karmisz mięsem zwierząt ciepłokrwistych?).

Jeżeli robisz restart to do obecnego kubła skonstruuj dodatkowo filtr narożny- HMF (hamburski) który bedzie pełnił funkcje mocnej filtracji mechanicznej (weź gąbke z jak najmniejsza ilością PPI). Taki filtr nigdy Ci sie nie zatrzyma, a czyszczenie to wręcz bajka- podczas podmianki jeździć wężem po gąbce :).

A z czasem (najlepiej do roku czasu max!) baniak 150cm długi minimum :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, piasek za 7zł - 25kg. Kup 2 opakowania, daj im dużo piachu, płaski kamień na nim i gdzieś korzonek - niech mają jak najwięcej miejsca.

Ryby karm raz dziennie i nie codziennie (mam nadzieje, ze nie karmisz mięsem zwierząt ciepłokrwistych?).

 

Jeżeli robisz restart to do obecnego kubła skonstruuj dodatkowo filtr narożny- HMF (hamburski) który bedzie pełnił funkcje mocnej filtracji mechanicznej (weź gąbke z jak najmniejsza ilością PPI). Taki filtr nigdy Ci sie nie zatrzyma, a czyszczenie to wręcz bajka- podczas podmianki jeździć wężem po gąbce :).

 

A z czasem (najlepiej do roku czasu max!) baniak 150cm długi minimum :).

Nie karmie miesem.karmie suchym pokarmem oraz mrozonymi krewetkami oraz stynkami.piasek z obi sie nadaje?czy kupowac taki zoologicznym?chetnie bym skonstruaowal filtr hmf ale..nie mam pojecia jak.musze poszukac.dzieki za rady.

 

Na forum wymagane jest używanie polskich znaków.

/ Luna

Edytowane przez Luna
Regulamin 6.1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 



Chyba przymałe do tarła te rybki? Nie mam pawic ale tak mi się wydaje. Poza tym temperatura nie jest przypadkiem za wysoka? Karmiłbym je raz dziennie, wtedy bankowo mniej by srały, ergo, wodę miałbyś bliżej kultury.

Roślin nie potrzebujesz, ale nie wyrywaj ich, zrobią to ryby jak będzie im się nudzić :) Co do czyszczenia to dno odmulić z kupek trzeba, jeśli przekarmiasz to częściej niż raz na tydzień.

Właśnie że rybki nie są zainteresowane roślinami.Nie ruszają wcale.

Edit:

 

 



Nada się, oby był tylko z atestem.
Nie ma co przepłacać w zoologu.

http://www.leroymerlin.pl/materialy-budowlane/materialy-budowlane-stan-surowy/piasek-keramzyt/piasek-kwarcowy-kreisel,p28947,l347.html
Taki piasek może być??

Edit:

 

 



Właśnie że rybki nie są zainteresowane roślinami.Nie ruszają wcale.

Jeżeli jako podłoże dam piasek to rośliny całkowicie odpadają??

Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.
/ Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...