Skocz do zawartości

Obsada akwa 375 - co myslicie?


BMW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem poczatkujacym akwarysta i zastanawiam sie nad obsada do baniaczka 375l. Niechce zadnego biotopu interesuje mnie typowo towarzyskie akwarium. Baniak dojrzewa i wtej chwili ph to okolo 6,7.
rybki w akwarium maja poprostu ladnie wyglondac i tyle.
chce tylko rybki malo gabarytowe.
Wymyslilem cos takiego:
-brzanka wielkoluska 10szt
-neon czarny 10szt
-bystrzyk ozdobny 6-8szt
-danio czerwone i zielone 15szt
-gupik endlera 10szt
-hokejowka 6-8szt
-kirysek panda 6-8szt
-neon inessa 15szt
-neon zielony 5szt
-otosek przyujsciowy 6-8szt
-rozbora borneanska 10szt
-rozbora klinowa 10-15 szt
-sum szklisty 6szt
-zwinnik blehera 10szt
-krewetki red i blue 10szt

Wsumie okolo 130 rybek i 10 skorupiakow. Wszystkie maja podobne parametry zyciowe-woda. Akwarium ma dosc sporo narazie malych roslinek. Co myslicie o tej obsadzie?

 

Pisownia!

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie szkoda marnować taki litraż i pH 6,7 na zwykły ogólniak. Przemyśl to dobrze. Zobacz sobie akwaria BW na forum.

Problem w tym ze chce dosc dobrze oswietlone akwarium i z przejrzysta woda, a BW to trzeba chyba miec "herbate" a to mi sie kompletnie nie podoba. Chce tez wykorzystac przednia szybe opti white a w zoltej wodzie to niebardzo by mialo znaczenie - chyba.

 

 

Pisownia!

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze powiem, ze rybki dobieralem wedlug ksiazki akwarystycznej Urlicha Schliewena bo jest tam wszystko podane o danym gatunku ryby i jest ich tam ponad 300. Wybieram rybki ktore mi sie wizualnie spodobaly w sklepach akwarystycznych i poczytalem w ksiazce o nich czy moga te gatunki zyc wspolnie. Niechce sie nastawiac na konkretne terytorium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyslilem cos takiego:

-brzanka wielkoluska 10szt

-neon czarny 10szt

-bystrzyk ozdobny 6-8szt

-danio czerwone i zielone 15szt

-gupik endlera 10szt

-hokejowka 6-8szt

-kirysek panda 6-8szt

-neon inessa 15szt

-neon zielony 5szt

-otosek przyujsciowy 6-8szt

-rozbora borneanska 10szt

-rozbora klinowa 10-15 szt

-sum szklisty 6szt

-zwinnik blehera 10szt

-krewetki red i blue 10szt

 Za dużo ryb ławicowych. Lepsza będzie jedna ławica (np. neon innesa), ale w tak z 80 sztuk lub więcej. ;) Do tego coś na dno (kiryski, otoski, krewetki) Przydałby się chociaż jeden trochę większy gatunek (np. skalar ). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To tylko 150x50cm baniak...

Wrzuć jedno- dwa stada max (lepiej jedno większe)

Np 3 parki skalara

Jakieś Apistogramma na dno + do nich stadko kirysków.

3-4 Gatunki max to optimum, nie ma co przesadzać.

Odnośnie BW i Opti White- ja mam i nie widzę różnicy.

Nie wiem czy czytales moj temat ale pisalem ze nie chce duzych rybek a skalar do duza rybka.

Poprawiłem troszke obsade:

-danio czerwone i zielone 15szt

-Neon inessa 15-20szt

-Otoski 7szt

-gupik endlera 10szt

-Rozbora klinowa 10szt

-Kirysek panda 7szt

-zwinnik blehera 10szt

-Bystrzyk ozdobny 7szt

 

Duzo i male rybki do 7cm.

 

Pisownia!

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jedna z najgorszych obsad do akwarium. Młyn jakich mało.

Pomijam, że nawet nie patrzysz na podstawowe parametry (temperatura i ph) bo dobrałeś ryby kompletnie do siebie nie pasujące.

 

No oto chodzi ze ma byc ruchliwie :)

Z tego co czytalem w ksiazce to te rybki pasuja pod wzgledem wody. Srednia temperatura 24-25 stopni ph by tez im wspólne by pasowalo. Wszystko z wspomnianej we wczesniejszym poscie ksiazki... Jedynie intensywnosc oswietlenia dla nie których gatunkow za duza troszke ale przezyja. Twardosc wody tez ujdzie dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ciepłolubne bystrzyki i kiryski Pandy faktycznie pasują do subtropikalnych Neonów i Danio, które wymagają jeszcze niższej temperatury.

"Troche za dużo, ale przeżyją"  - co to za chore podejście? Rybie trzeba zapewnić optymalne warunki, a nie wrzucic do byle czego i mówić " dadzą sobie radę"...

Ryb jest po prostu za dużo i tego nie przeskoczysz. Wystarczy dosypać żelatyny i masz galaretkę rybną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ciepłolubne bystrzyki i kiryski Pandy faktycznie pasują do subtropikalnych Neonów i Danio, które wymagają jeszcze niższej temperatury.

"Troche za dużo, ale przeżyją"  - co to za chore podejście? Rybie trzeba zapewnić optymalne warunki, a nie wrzucic do byle czego i mówić " dadzą sobie radę"...

Ryb jest po prostu za dużo i tego nie przeskoczysz. Wystarczy dosypać żelatyny i masz galaretkę rybną.

z tego co wyczytalem to rybki maja tolerancje co do temp wody np inessa 20-24, danio 22-26, bystrzyki 23-27 a panda 23-26 (info z ksiazki) wiec jak wezme i ustawie 24 to beda zyly wszystkie.

Do za duzej ilosci rybek zaczynam sie przekonywac.

 

Pisownia!

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda u ciebie twardość wody? Może dałoby się zrobić ładną obsadę z tęczankami, promienniczkami? Grunt żeby ta wartość nie była za duża. Chodzi mi po głowie taka propozycja, ale przede wszystkim sprawdź to o co prosiłam.

 

20-30x tęczanka neonowa/P. Furcatus

30x promienniczka wernera

3+3x szczupieńczyk indyjski

15x otosek

 

 

30x zwinnik blehera/miedzik obrzeżony/bystrzyk barwny/b. ozdobny/neon czarny

10x żałobniczka/hokejówka/neon czerwony/bystrzyk. ozdobny

1+3x molinezja żaglopłetwa

1+3x pielęgniczka kakadu

15x otosek

 

2+3x prętnik karłowaty/1+4x bojownik syjamski

30x razbora klinowa/r. Hengela

15x brzanka pięcipręga

10x piskorek sumatrzański

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...