Skocz do zawartości

zestaw CO2


Rekomendowane odpowiedzi

jak to miałem to powiedz mi jak to działo , bo czytałem że psikasz sobie raz na jakiś czas żeby się co2 nazbierało w tym dyfuzorku tak? i jak wszytko wyleci z niego to się znowu psika :) i pojemność tego dyfzora powinna starczyć na 12h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra poczytałem o tych sprayach trochę i wywnioskowałem że szkoda kasy na nie, pojechałem do sklepu kupiłem dyfuzorek z drzewa lipowego w aptece kupilem osprzęt do kroplówki z zaworem bezpieczeństwa i teraz nie wiem dokładnie to podłączyć chodzi o tą regulacje z tym zaworem bo resztę wiem oto fotka zakupów :post-875-13685155490094_thumb.jpg

 

EDIT

ta to podłaczyłem proszę napisać czy dobrze ,w butelce od muszynianki będzie zacier a od coli woda wężyk wychodzący zabezpieczony zaworkiem zwrotnym i regulacją na końcu kostka z drewna lipowego jako dyfuzor

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem wszytko zalałem zacier i czysta wodę do odpowiednich butelek i minęły już 4 godziny i bardzo słabo leci 1 bąbelek na 3s do butelki z czyta woda zacier zrobiłem według przepisu: 1 l wody + 2 szklanki cukru + 10g drożdży taka niby miała być dawka na moje 60 l akwarium proszę napisaćco zrobiłem źle ze tak słabo leci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra poczytałem o tych sprayach trochę i wywnioskowałem że szkoda kasy na nie, pojechałem do sklepu kupiłem dyfuzorek z drzewa lipowego w aptece kupilem osprzęt do kroplówki z zaworem bezpieczeństwa ......

To nie jest zawór bezpieczeństwa a jedynie zaciskacz na wężyk (z tego co widzę).

Najważniejsze jest dobre uszczelnienie butelek. Nawet najmniejsza nieszczelność spowodować może całkowitą utratę gazu. Wszystko dokładnie uszczelnij silikonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rano leciało ale tylko troszeczkę lepiej ale ti i tak za mało żeby coś teraz zrobiłem nowy zacier dałem trochę więcej drożdży (1/4) kostki i 2 szklanki cukru na litr wody zobaczymy co z tym będzie wszystkim po godzinie to już działa nie wiem od czego do zależy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z uszczelnieniem? Sprawdź tak - umieść kostkę napowietrzająca zaraz pod taflą wody i zobacz czy leci więcej (poczekaj ok. minuty) - jak tak to znaczy, że masz nieszczelności. Na początku na pewno poleci dużo ale to ciśnienie się wyrównuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem poddaje sie chyba już z tą bimbrownią zrobiłem już ze 4 butelki na rożne sposoby wszystkie tam samo, napiszecie mi ile wam bąbelków wpada do butelki z woda na sekundę bo u mnie średnio 1b/s no to trochę mało

 

1 bąbelek na sekundę to dobrze:)

 

ja osobiście używam drożdży do wina:) na tych bimbrownia lepiej chodzi i pracują one w ciężkich warunkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wcześnie sprawdzałem szczelność tak że zamknąłem 2 wychodzące wężyki i naciskałem butelkę czy nie spada ciśnienie a wczoraj włożyłem butelki do wiadra z wodą i się okazało ze lecą malutkie bąbelki zakleiłem silikonem przez noc wyschło i od rana już podaję co2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...