Jump to content

glonojad zrobił sie cały biały

koks
 Share

Recommended Posts

Witam tydzień temu zdechł mi glonojad prawie na całym  ciele miał biały nalot, a  poza tym nic u innych rybek nie było widać.  Dziś  po powrocie do domu  zauważyłem, że samiec molinezji żaglopłetwej  pływa jakoś  chaotycznie po czym zdechł,  na ciele miał jakby odbarwienia żółtego koloru . Akwarium  112 litrów, filtr aqael  250, lampa UV, podłoże aqua substrate  II+.  

OBSADA  to :

- 4 kirysy

- 4 gurami

- 2 żałobniczki

- 3 brzanki

- 2 skalary  

- 2 molinezje

- 2 glonojady. 

W akwarium są również żywe rośliny.  Co może być przyczyną zdychających rybek. Woda jest klarowna i czysta, podmieniana w ilości 20 % co 2 tygodnie.

To akurat nie jest żadnym kryterium przy ocenie jej jakości ;)

Masz jakieś testy ?

Domyślam się, że chodzi o testy jakości wody, jakiej firmy testy Pan poleca ?

Sławek ja miałam to podłoże...po ok 7 miesiącach padło i potruło obsadę.

Czyli pozostaje wymiana tego podłoża ?

Używaj opcji edytuj .

Nie no jeszcze się wstrzymaj...może to jakaś pleśniawka. Bez zdjęć ciężko powiedzieć. Spróbuj sam porównać zdjęcia do pleśniawki z internetu. Masz lampę UV. Może stosowałeś jakoś dłużej ostatnio, lub robiłeś coś inaczej niż zwykle w akwarium? Przydałoby się zrobić też testy bo tak to można się tylko domyślać, jak Sławek pisał. Jak nie chcesz kupować nowych to w zoologicznych robią testy.

Edited by pinakolada

Nie no jeszcze się wstrzymaj...może to jakaś pleśniawka. Bez zdjęć ciężko powiedzieć. Spróbuj sam porównać zdjęcia do pleśniawki z internetu. Masz lampę UV. Może stosowałeś jakoś dłużej ostatnio, lub robiłeś coś inaczej niż zwykle?

Lampa jest włączona co 2 dzień na 2 godziny.