Skocz do zawartości

glonojad zrobił sie cały biały


koks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tydzień temu zdechł mi glonojad prawie na całym  ciele miał biały nalot, a  poza tym nic u innych rybek nie było widać.  Dziś  po powrocie do domu  zauważyłem, że samiec molinezji żaglopłetwej  pływa jakoś  chaotycznie po czym zdechł,  na ciele miał jakby odbarwienia żółtego koloru . Akwarium  112 litrów, filtr aqael  250, lampa UV, podłoże aqua substrate  II+.  

OBSADA  to :

- 4 kirysy

- 4 gurami

- 2 żałobniczki

- 3 brzanki

- 2 skalary  

 - 2 molinezje

 - 2 glonojady. 

W akwarium są również żywe rośliny.  Co może być przyczyną zdychających rybek. Woda jest klarowna i czysta, podmieniana w ilości 20 % co 2 tygodnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To akurat nie jest żadnym kryterium przy ocenie jej jakości ;)

 

Masz jakieś testy ?

Domyślam się, że chodzi o testy jakości wody, jakiej firmy testy Pan poleca ?

 

 

Sławek ja miałam to podłoże...po ok 7 miesiącach padło i potruło obsadę.

Czyli pozostaje wymiana tego podłoża ?

Używaj opcji edytuj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jeszcze się wstrzymaj...może to jakaś pleśniawka. Bez zdjęć ciężko powiedzieć. Spróbuj sam porównać zdjęcia do pleśniawki z internetu. Masz lampę UV. Może stosowałeś jakoś dłużej ostatnio, lub robiłeś coś inaczej niż zwykle w akwarium? Przydałoby się zrobić też testy bo tak to można się tylko domyślać, jak Sławek pisał. Jak nie chcesz kupować nowych to w zoologicznych robią testy.

Edytowane przez pinakolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jeszcze się wstrzymaj...może to jakaś pleśniawka. Bez zdjęć ciężko powiedzieć. Spróbuj sam porównać zdjęcia do pleśniawki z internetu. Masz lampę UV. Może stosowałeś jakoś dłużej ostatnio, lub robiłeś coś inaczej niż zwykle?

Lampa jest włączona co 2 dzień na 2 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...