Skocz do zawartości

Zakładanie nowego zbiornika.


60-litrowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wlasnie zalozylem konto, i prosze wszelkich uzytkownikow, ktorzy wiedza cos przydatnego do wypowiadania sie. Z gory przepraszam za brak polskich znakow, zwykle ich uzywam, ale teraz nie jest to mozliwe. :)

 

Otoz mam 60l baniaczek, planuje po raz drugi zrobic w nim krewetkarium. Ale porzadne, "profesjonalne". Potrzebuje wiedziec wszystko, np.:

Jaki musze kupic filrt? Poprzedni po 7- letniej pracy bez sentymentu wyladowal w smieciach, caly zagloniony, w kamieniu, powoli wysiadal... Mniejsza z tym.

Potrzebuje tez wiedziec, krok po kroku jak zasadzic rosliny (tak, drobnolistne, wszelkie mechy), aby wygladalo to schludnie, a nie bylo nawalone w jednym miejscu... ani tez co 20cm. :)

Podloze- jakie najlepsze? Niektorzy sa za drobnym piaseczkiem, drudzy za zwyczajnym zwirem. Ja osobiscie jestem bardziej za piaskiem, ale wiem, ze trudniej sadzi sie w nim rosliny.

Najlepsze przyrzady do badania wody to podobno kropelkowe, czy to prawda?

 

Wszelkie inf. o temp, grzalce, termometrze, oswietleniu, a takze zyjatkach mozecie zachowac dla siebie, w tym nie potrzebuje pomocy. :)

 

Wymiary bianiaczka wys 30cm x szer 30cm x dl 30cm

Z gory prosze takze o wycenienie w przyblizeniu kosztow.

 

Pozdrowienia z Warszawy ;)

 

 

Regulamin dotyczy nas wszystkich w takim samym stopniu.

 

Region i język -> klawiatura -> Polska. Ewentualnie: Panel sterowania -> opcje klawiatury -> Polska. Nie ważne z jakiego sprzętu korzystasz.
W przypadku innych systemów niż Windows również jest taka opcja, tylko w zależności od systemu może nazywać się inaczej.
Język klawiatury można też zawsze dograć, niezależnie od wersji systemu operacyjnego.
Nie jest to nic trudnego.

 

/ Luna

Edytowane przez Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla krewetek najlepiej ciemny piasek/żwirek granulacja 0,8-1mm (dobry ma Denarle) nie zmieniający parametrów wody. Wszystko zależy jakie chcesz mieć krewetki i jakie masz parametry wody (np. na stronie wodociągów). Filtr np: kaskada z zabezpieczonym wlotem prefiltrem. Za wkład np. bioceramiki + wata filtracyjna na górę. Filtr przeznaczony do większego akwarium niż masz. Mchy i wątrobowce najlepiej przywiązać żyłką do korzeni, lignitu, kokosa. Jeżeli chodzi o to co i gdzie umieścić, to ma się Tobie podobać i sam musisz poustawiać. Możesz odwzorować jakieś akwarium z google jeżeli nie wiesz jak samemu coś stworzyć. Piasek jest dobrym podłożem dla roślin. Najlepsze i najdokładniejsze testy to właśnie kropelkowe. Co do kosztów to nikt tego pewnie nie zrobi, bo to zależy co chcesz mieć, jakie podłoże, ozdoby, skąd je kupisz itp.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...