Skocz do zawartości

Kupno i transport zwierząt przez allegro.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić 10szt. krewetk RC i mam zamiar kupić je przez allegro ponieważ:

1. Atrakcyjna cena,

2. Ciężko je dostać je w miejscowości w której mieszkam.

 

I tu pada pierwsze pytanie czy krewetki mające jakąś roślinne do trzymania się jej przetrwają taką podróż, czy ktoś kupował krewetki przez allegro??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałam odnośnie transportowania kreweci, że właśnie nie powinno się dawać żywej roślinki do pojemnika/woreczka z krewetkami, ponieważ szybciej zużyje się tlen. Nie jestem pewna ale może lepszym rozwiązaniem była by skorupka ślimaka np.

Odnośnie czasu transportu- dobrze zabezpieczone krewetki powinny spokojnie wytrzymać przewidziane "priorytetowo" 24h na poczcie. Ryzyko powstaje z każdym kolejnym dniem jak się paczka zapodzieje.

Ja kupowałam krewetki przez allegro, ale miały być wysłane PKS'm . Wyszło jednak tak, że sprzedawca musiał przywieźć je osobiście. To było w sumie tylko kilka godzin- z tym, że u mnie na miejscu, przez jeden wieczór 5 amanek popełniło samobójstwo a ponad 20 babaulti zniknęło w pyszczkach rybek (pewnie papuzich) ...wiem...moja głupota, teraz mam już krewetkarium ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 h na pewno nie wytrzymają , max 8 i to na tabletkach tlenowych , rośliny produkują tlen , a nie go zabierają

mała poprawka: jeżeli mają dostęp do światła ;) inaczej oddychają jak reszta żywych organizmów :)

a wątpię, żeby paczka była przeźroczysta aby rośliny mogły przeprowadzić fotosyntezę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumie kupić przez allegro pająka czy węża bo te zwierzaki akurat bardzo łatwo zapakować tak aby przeżyły bez problemów ale rybek/krewetek to bym nie wysyłał, zapakuj rybke/krewetke do woreczka i zostaw ją na 2-3 dni zobaczysz co się stanie.... chyba że przesyłka konduktorska np. intercity z Warszawy do Bielska-Białej jedzie chyba 4 godziny więc w gre wchodzi tylko taka wysyłka, więc jak masz bezpośrednie połączenie pkp z miejscowością w której zamawiasz wodnego zwierzaka to nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...