Skocz do zawartości

Ktoś ogryza ogonki? Już czwartej rybce...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obsada mojego akwarium:

1x bojownik syjamski

3x bystrzyk pięknopłetwy

3x gupik p.o.

6x neon innesa

1x zbrojnik niebieski

3x krewetka red cherry

Zaczęło się od tego, że jakieś 3-4 tyg temu zauważyłem, że jednemu gupikowi ktoś odgryzł prawie pół tylnej płetwy, przyglądałem się długo i wielokrotnie i nic nie zauważyłem, czasem gupiki goniły się miedzy sobą i tyle było ruchu w akwarium... Tydzień później drugi gupik z obgryzionym ogonem (około 1/4 ogonka brakuje), a teraz trzeciemu ktoś go odgryzł prawie całkowicie, poza tym zauważyłem dzisiaj, że jeden z neonów stracił dolną część tylnej płetwy i kawałeczek brzusznej. Nic nie widać, żeby jakieś wojny się toczyły w akwa. Bojownik ma swój świat i nie interesuje się innymi rybami, trochę popływa, przysiądzie na krzaku, pogrzebie w dnie pływając wśród traw...

Co to albo raczej kto to robi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwa 54 litry, założone około 4 m-cy temu.
Ps.: wiem że dla zbrojnika akwa będzie niedługo za małe, wtedy oddam go... Póki co ma fajną i sporą kryjówkę i tam mu za dnia dobrze (tak mi się wydaje, teraz ma około 6-7cm).

Edytowane przez Luna
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić małe akwarium, albo znaleźć jakiś duży słoik, a następnie włożyć tam bojownika na parę dni i sprawdzić czy rybki nadal się gryzą, jeśli nie to bojownik obgryzał płetwy. Gdy okaże się, że to bojownik kup mu małe akwarium (tylko nie kulę!). Nic mu nie będzie, ale jeśli zależy Ci na jego wygodzie zakup mu malutki filtr. Mam nadzieję, że pomogłam. Pozdrawiam.

 

 

Doradzasz aby przełożył rybę na kilka dni do słoika? Co to za pomysł? Bojownik jak każde zwierzę ma pewne wymagania, nawet co do warunków tymczasowych.

I jeszcze piszesz: "jeśli zależy Ci na jego wygodzie zakup mu malutki filtr"... Filtr jest konieczny!

 

Zastanów się zanim znowu napiszesz coś takiego jak powyżej, bo wprowadzanie ludzi w błąd to żadna pomoc.

Następnym razem poleci ostrzeżenie.

/ Luna

Edytowane przez Luna
Udzielanie złych rad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

99% bojownik, mimo wszystkiego to zwierzę lubi atakować inne ryby.
Gupiki nie są w stanie obgryzać sobie ogonów, mam z nimi styczność od 3 lat i prócz gonienia siebie ani razu sobie nic odżarły.
Polecam dla spokoju bojownika kupić akwarium(broń boże kulę) o litrażu ok 30l,  dużo roślin i może daj 2 samiczki, wtedy już na pewno musi być dużo roślin żeby samiczki mogły się gdzieś chować.

 

Dbaj o pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...