Skocz do zawartości

[54l] Powodny swiat w Eslöv


dirdib
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie, do wczoraj mielismy jeszcze 61l akwarium ale klopoty finansowe zmusily nas do sprzedania. Tamto bylo z nami od grudnia 2008, to jest z nami dopiero pare miesiecy.

 

[54l] Powodny swiat w Eslöv

-wymiary zbiornika - 60x30x30

-oswietlenie - 15 W standradowo

-filtracja - Eheim 2208

-ogrzewanie - tetratec 75 W

-obsada 5 karlikow szponiastych, 1 bojownik, 1 kirysek pstry, 5 otoskow

-roslinnosc Echinodorus bleheri, Hygrophila polysperma, Cladophora aegagropila, Gymnocoronis Spilanthoides, Hydrocotyle leucocephala

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ciężko coś powiedzieć

takie sobie

 

zmieniłabym rodzaje i układ roślinności, (zagęściłabym akwarium nr 1, ponuro wygląda, moze przez to światło) bo te duze zabienice strasznie są przytłaczające przy tym litrażu, jednakże dopóki nie zainwestujesz w oswietlenie to polysperma, jakieś zwartki dadzą radę

 

napisz ile czasu ma juz akwarium i jakie masz plany co do techniki co2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ciężko coś powiedzieć

takie sobie

 

zmieniłabym rodzaje i układ roślinności, (zagęściłabym akwarium nr 1, ponuro wygląda, moze przez to światło) bo te duze zabienice strasznie są przytłaczające przy tym litrażu, jednakże dopóki nie zainwestujesz w oswietlenie to polysperma, jakieś zwartki dadzą radę

 

napisz ile czasu ma juz akwarium i jakie masz plany co do techniki co2

Ale akwarium 1 dopiero niedawno dostalo nowe rosliny (czesc sie przeniosla do niedawno powstalego akwawrium 2). Widac w obu roznice jak bylo a jak jest (nie wiem czy patrzysz na dobre zdjecia.. bo na gorze masz jak JEST, a nize jak BYLO. i tak samo przxy drugim akwarium). Nie lubie tez miec zbyt zageszczonego bo wtedy ciezko o podmiane wody. Trzeba pozekac az sie rozrosna, potem moze cos na przod jeszcze dokupie mniejszego.

 

Oswietlenia nie bede zmieniac bo nie bede rozwalac pokrywy ;) A CO2 mija sie z celem poki swiatlo jest 15W - tak wiec to tez nie jest w planach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytkie propozycje świetne ........ super pozdrawiam ... Piękne rośliny :)

Dziekuje bardzo ;) Tylko ze tam sa dwa aktualne zdjecia i dwa stare...

 

Teraz w piatek troche kiryskow dojdzie, po 2-3 panda i po 2-3 pstre i moze uklad korzeni sie zmieni ale to jeszcze nic pewnoego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski pięna sprawa tylko nei przecholuj ze zminami akwarium powinno byc nie ruszane:) a jak sie robi zmiany co Tydzień to na dobre nie wychodzi:P

Na razie mam po 2 z kazdego rodzaju (2 panda w 1 i dwa pstre w 2) a to troche nie stado.

 

z ta podmiana wody to rozne sa opinie, ale wlasnie czesto sie slyszy o 20% co tydzien i tyle mniej wiecej u nas sie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej podoba mi się drugie :) super :) co do pierwszego to też ładne ale zobaczymy jak będzie wyglądało jak sie rozrosną roślinki :)

No wlasnie te roslinki w pierwszym to sa niedawno posadzone wiec jeszcze sie nie rozrosly ;)

 

Fajne akwarium zwłaszcza układ w tym pierwszym, ja tam lubię takie mroczne klimaty ;)

Dziekuje ;) Nie kazdy ma czas i ochote kroic pokrywe i dokladac swiatla :P

 

podmina oki co tydzień 20% ale zmiany to co innego ;) Chodziło mi o zmiany wystroju.....

przepraszam, zle doczytalam :D

 

Zmiana jedyna to po prostu nowy korzen, nic innego, ale tpo jeszcze nic pewnego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałam wszystkie zdjęcia, widzę różnicę pomiędzy tym "jak było" a "jak jest"

nie jest źle ale może być jeszcze lepiej, no cóż jeżeli "nie chcesz kroić" pokrywy (jak to napisałaś, nie wiem skąd taki pomysł???) to możesz zapomnieć o ciekawszych roślinach, wiadomo że więcej światła bez co2--> glony, co2 bez światła--> glony, uduszenie ryb itp

 

pokrywy nie musisz kroić, możesz na początek kupić mocniejsza świetlowkę (rozumiem że to T8, za 35zł masz 30watową) rozumiem że to jest mniejsze akwarium i może nie być miejsca pod pokrywą na pierwszy rzut oka, ale dla chcącego nic trudnego,

ja miałam w standardzie 60W i dołożyłam dwie po 38W i wszystko się zmieściło, nic nie trzeba było kroić, tylko trochę wiedzy jak to podłączyć

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałam wszystkie zdjęcia, widzę różnicę pomiędzy tym "jak było" a "jak jest"

nie jest źle ale może być jeszcze lepiej, no cóż jeżeli "nie chcesz kroić" pokrywy (jak to napisałaś, nie wiem skąd taki pomysł???) to możesz zapomnieć o ciekawszych roślinach, wiadomo że więcej światła bez co2--> glony, co2 bez światła--> glony, uduszenie ryb itp

 

pokrywy nie musisz kroić, możesz na początek kupić mocniejsza świetlowkę (rozumiem że to T8, za 35zł masz 30watową) rozumiem że to jest mniejsze akwarium i może nie być miejsca pod pokrywą na pierwszy rzut oka, ale dla chcącego nic trudnego,

ja miałam w standardzie 60W i dołożyłam dwie po 38W i wszystko się zmieściło, nic nie trzeba było kroić, tylko trochę wiedzy jak to podłączyć

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wiesz co nie wiem jaka tutaj mam, bo obie dostalismy razem z akwarium. Ceny to na pewno sa drozsze tutaj w Szwecji ;)

 

Wiem ze w tym drugim jest ulamana pokrywa tam gdzie klapka (w sumie dwie klapki) byly. W tym pierwszym patrzylam juz ale nie widze miejsca na wiecej swietlowek. Chyab zrobie potem zdjecia pokryw jak wygladaja to moze cos doradzicie a ja poszukam wtedy tutaj w tym ciekawym kraju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...