Skocz do zawartości

Znikające neony ...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Coś" zżera mi Neony Czerwone i nie mogę ustalić winnych :( W zbiorniku są Razbory (one raczej odpadają z kręgu podejrzanych) 2 gurami dwuplamiste i bojownik (samiec + 2 samice). Nie wiem czy winne są Gurami ? czy może bojownik ? Kosiarek i Zbrojników nie podejrzewam bo to raczej nie możliwe ...

Może ktoś potrafi pomóc kogo należało by wyeliminować z akwarium bo zalęży mi na Neonach, a jak na razie bez sensu jest wrzucać nowe jeśli mają posłużyć za pokarm :( Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest taki super temat po którym można coś odpowiedzieć bo teraz to tak jak Sagra napisała, wróżenie z fusów.

 

http://forum.superakwarium.pl/forum-30/announcement-3-jak-zadawa%C4%87-pytania-na-forum-superakwariumpl/

 

Złe parametry wody - mi kula pokazała tą przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Złe parametry wody - mi kula pokazała tą przyczynę.

 

Problem w tym że Neony "padały" by w takim razie tylko w nocy między 23 a 7 rano - w dzień pływają normalnie, nie są otępiałe, blade itp. Jedzą i zachowują się normalnie przez cały czas, a rano już kolejnej rybki nie ma :( Trochę to dziwne ??? Akwarium ma około 5-6 miesięcy (160 litrów) woda podmieniana regularnie co 2 tygodnie, rosliny i wszystkie pozostałę gatunki ryb - ok.

Ztąd moje pytanie ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może filtr wciąga (wejściem lub skimmerem jeżeli jest, padają i są zjadane, wyskakują za szafę, parametry wody złe, trucizny w wodzie (sinice lub inne), 

 

Czy po nocy jak brakuje 1 nie ma żadnych zwłok - nawet części (głowa , płetwy itp) wątpię żeby wszystko zostawało zawsze zjadane w kilka godzin - no chyba że głodzone super. 

 

U mnie Gara Ruffa dość mocno atakowała - 1 otoska i 1 razborę poturbowała i po 1 nocy padły - ale zwłoki łatwo było znaleźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...