Skocz do zawartości

Czy w nocy rybom przeszkadza światło?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium od 3 tygodni i nurtuje mnie jedno pytanko. Czy rybom przeszkadza w nocy światło? Czy powinienem im robić noc do odpoczywania? Pytam się dlatego bo wkomponowałem akwarium w wnękę na klatce schodowej i wygląda ona super w nocy jak jest oświetlona przez akwarium. Jest wtedy zarąbisty efekt. Dzięki za podpowiedź!!! :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium powinno być oświetlane przez dzień od 10 do 12 godzin. W nocy światło nie powinno się świecić. Chodzi o to aby rośliny i rybki w akwa miały zachowany naturalny cykl dnia i nocy. Rośliny dzieki temu mogą przeprowadzać fotosyntezę. Poza tym zbyt długie naświetlanie akwa może prowadzić do glonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie zgadzam sie z wcześniejszą wypowiedzia. W AKWARIUM MUSI BYC ZACHOWANY NORMALNY CYKL DOBOWY. jesli chcesz miec akwa dluzej wieczorem wlaczaj swiatlo powiedzmy o dziesiatej rano a gas o 22giej. Jeszcze lepszym sposobem jest zainwestowanie paru złotych w zegar ktory właczy i wyłaczy swiatlo o ustawionej na nim godzine. taki najprostrzy ustawiany nie elektronicznie pochłonie ci od 15 do20 złotych max. Jesli dysponujesz gotowka polecam oswietlenie nocne super efekt :D W moim akwa akurat jest tak ze o tej 22giej gasnie swiatlo dzienne i zapala sie nocne 24 DIODY LED NIEBIESKIE daje to efekt księżycowej poswiaty w wodzie. Nocne gasnie u mnie o pierwszej w nocy i do dziesiatej rano ciemno. jesli chcesz wstawie link na allegro mam sprawdzonego sprzedawce nocnego swiatełka. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ryby słodkowodne zazwyczaj w strefie równikowej żyją, i jeśli ktoś sie geografii uczył, to mamy tam system dnia i nocy 12-12 wiec taki powinno sie rybkom zachować ja robie dzień miedzy 7-8 rano i 7-8 wieczorem rzadko mi sie zdarza wykraczać poza te granice i popieram przedmówców :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...