Skocz do zawartości

Zakładanie zbiornika 200L. Rady i ocena planu.


Rekomendowane odpowiedzi

Czytam temat za tematem. Myślę nad najlepszym rozwiązaniem i w miarę tanim ;)

 

Koncepcja jest taka:

Akwa 200L.

Filtr: Eheim 2010 [wewnętrzny] + Aqua Clear 30 [kaskada] (który posiadam w akwa 63l) co razem daje 1076l/h. Za 2-3 miesiące kaskada zostanie wymieniona na kubełek [JBL E900]

Oświetlenie: będę mógł sobie pozwolić na nie dopiero za miesiąc [GLO belka oświetleniowa T5 2x 39W] przez ten czas będzie 2x żarówka 20W.

Obsada (aktualnie taką posiadam):

5x zbrojnik niebieski (w tym 3 maluchy ok 4cm)

4x kirysek

6x neon

3x otosek

 

Nie chciałbym wymieniać obsady, chyba, że będzie to konieczne waszym zdaniem. Ogólnie najbardziej zależy mi na zbrojnikach bo bardzo podobają mi się te "potworki". Co mógłbym jeszcze dodać do tej obsady?

 

Bardzo proszę o sugestie i pomoc w ewentualnych zmianach. Pozdrawiam!

 

[Temat o mojej obsadzie znajduje się w dziale "Obsady zbiorników"]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neonki dokupię :) A odnośnie zbrojników mógłbym kupić z 2szt. zbrojnika karłowatego? lub podobnego rozmiarem (ok 10cm dorosły)

 

Tak przeglądam aukcje/sklepy z filtrami wew. i tyle tego jest, że nie wiem w końcu co wybrać :)

Eheim 2010 - max 500l/h - 69zł

Aquael Fan 3 Plus - max 700l/h -59zł

Aquael UNIFILTER 750 - max 750l/h - 68zł

Aquael TURBO FILTER 650 - max 650l/h - 56zł

Aquaszut TURBO 550N - max550l/h -54zł

 

Przypominam, że filtr wewnętrzny będzie dodatkowym, aktualnie do kaskady aqua clear 30 (576 l/h) a docelowo do kubełka (prawdopodobnie jbl E900)

 

Jaki z ww. filtrów polecacie. Zależy mi przede wszystkim na wydajności i małych gabarytach. Ach bym zapomniał i nie może być zbyt głośny bo śpię w pokoju gdzie jest akwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. A tak się zastanawiam lepsze jest akwa 100x50x50 [250L] czy 120x40x50 [240L]. Bo różnica między szkłem 200L a tymi to 25zł.

 

Koncepcja się zmieniła, bo jednak 63L zostawię z częściową obsadą ale do tego założę inny wątek aby tu taj bałaganu nie robić. Tylko niestety z tego względu na razie kaskady nie będę mógł wziąć :/ Potrzebuję jakiś filtr wew. który da rade w 200L przez ok miesiąc. Co polecacie mocnego i cichego? Bardzo bym prosił o radę szczególnie odnośnie filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam:

1 zbrojnik

30 neonków

10 kirysów

3 otoski

20 razbora galaxy

Ja bym nie dawał dwóch dużych ławic... zdecydował bym się na jedną (obojętnie którą, bo obie są piękne) może tak?

 

1 zbrojnik

30 neonów

8-10 kirysków (jednego gatunku)

zamiast otosków bym dał kosiarki 3szt

i może 2-3 pary skalarów? (6szt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...